Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prima Vista 2016 partnerlinn on Haapsalu

Haapsalu piiskopilinnus
Haapsalu piiskopilinnus Autor/allikas: Postimees/Scanpix

13. Prima Vista kannab seekord teemapealkirja "Müstifiktsioon" ning partnerlinnaks on salapärane ja legendiderohke Haapsalu.

Tartu kirjandusfestival jätkab traditsiooniks saanud väljasõite teistesse Eestimaa linnadesse, mis saavad festivali partnerlinnana nõnda kirjanduspeost osa. Partnerlinna päeva projektijuhi Triin Ploom-Niitra sõnutsi tegi Prima Vista tänavune katusteema seekord valiku lihtsaks. Teist nii salapärast linna kui Valge Daami legendiga tuntust kogunud Haapsalu Eestis pole.

Partnerlinnapäev Haapsalus leiab aset reedel, 6. mail paralleelselt Lääne Maakonna Keskraamatukogus ning Haapsalu kultuurikeskuses. Sisutihe programm kätkeb endas hommikust lasteprogrammi, raamatulaata, Läänemaaga seotud loomeinimeste esinemisi ning päeva lõpuks kohtuvad Haapsalus lugejatega kaks Prima Vista välisautorit.

Noorimad raamatuhuvilised on oodatud alates kella kümnest, kui keskraamatukogu lasteosakonnas esineb lastekirjanik Annely Lember. Keskpäeval avatakse kultuurikeskuse fuajees raamatulaat, kus saab terve päeva vältel tutvuda uusima kirjandusega.

Alates kella kahest tasub sammud seada Lääne Maakonna Keskraamatukogu lugemissaali, kus riburada astuvad üles Eia Uus, luuletajad Kaarel B. Väljamäe ja Silvia Urgas, muusikud Paula-Marit Leiumaa ja Lisete Velt, Soome kirjanik Minna Lindgren ning avalikel esinemistel karukostüümi kandev Läti kirjanik Vilis Lācītis.

Prima Vista partnerlinna päeva toetavad Haapsalu linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: