Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eha Komissarov: värskel Kumu näitusel on dialoogis kunagised ja praegused hitid

8. aprillil avati Kumus näitus "Kumu hitid. Kaasaegne kunst Eesti Kunstimuuseumi kogust", mille raames näeb kuni augusti lõpuni Kumu kunstikollektsiooni tähelepanuväärsemaid töid. Näituse kuraatorid selgitasid, mida tähendab üldse kunstis "hitt".

Näituse kuraator Eha Komissarov selgitas, et hiti mõiste pärineb popkultuurist. "Hitiga seonduvad alati edetabelid ehk võimalus mõõta, järjestada ning valida välja kõige parem," nentis Komissarov "OP'is", pidades värsket Kumu näitust justkui hitikonserviks. "Meil on kõik tööd väga tähtsad, aga need tööd ei ole selles hetkes võrdsed, mistõttu me oleme traditsioonilist edetabeli mõistet pisut rikkunud - dialoogis on kunagised ja praegused hitid."

Erilise pärlina tõi Eha Komissarov välja Tanja Muravskaja töö "Nemad, kes laulsid koos". "Me teame, kui palju ringleb poliitikute erinevaid kuvandeid ja kui Tanja Muravskaja esines selle poliitikute portreesarjaga, siis äratas see kohe väga suurt tähelepanu, sest ta lõi täiesti uue poliitikukuvandi," tõdes Komissarov ja lisas, et tänu sellele näitusele on poliitik kui dramaatiline kangelane. "Siin on kaksteist nägu ja igal näol on mingi sõnum - kõik näod on viidud musta ja dramaatilise konteksti, mis hakkab nende kallal töötama."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: OP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: