Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kunstnikud avavad taas ateljeede uksed

Hetktõmmis Fideelia-Signe Rootsi videost
Hetktõmmis Fideelia-Signe Rootsi videost "Voore linna päästmine", 2014 Autor/allikas: FB

ARS-i Avatud Ateljeede päev toimub sel reedel, 6. mail jätkuüritusena Eesti Kunstnike Liidu samal päeval toimuvale Suurkogule

ARS-i ateljeed avavad oma uksed külalistele juba teist korda. Sel aastal osaleb üritusel üle viiekümne kunstniku ja kollektiivi, kelle tööpaigaks on ARS. Avatud Ateljeede Päev pakub ainulaadset võimalust tutvuda ARS-is töötavate kunstnikega ning näha, kus ja kuidas teosed valmivad.

Lisaks ateljeede avatud ustele korraldab Nukufilmi Lastestuudio kell 17.30-20 animatsiooni töötoa ning ARS-i projektiruumis (ruum 114) toimub kell 19 Erik Alalooga ja tudengite kontsert "Conservatorium Postinstrumentum". Ateljees 315 esineb kell 20 Killer Pain (Olivia Verev ja Robin Nõgisto).

Sel aastal osalevad Avatud Ateljeede päeval nutikate tekstiilidega töötav Spell disain by Kristi Kuusk, kunstnikud Laura Kuusk ja Camille Laurelli, Marge Monko, Alisa Jakobi, moedisainer Kyllike, legendaarne portselanitöökoda ARS Portselan, ofset litograafia töökoda Ubunoir, kunstnikud Piret Rohusaar, Katrin Karu ja Fideelia-Signe Roots, rõivatootmise- ja disainistuudio Pierro, kunstnikud Varvara & Mar, nahast aksessuaare valmistavad Mokoko, Laast ja Kadi Paasik, helikunsti ja installatsioonikunstnik Erik Alalooga koos tudengitega, nahadisaini stuudio Mirgoods, käsitööna meeste jalanõusid ja aksessuaare valmistav stuudio Scheckmann bu Sille Sikmann, kunstnikud Emer Värk ja Renzo Alexander van Steenberg, animatsiooni huvikool Nukufilmi Lastestuudio, kunstnik Krista Mölder, kunstnikud Tõnu Narro, Tarvo Porroson ja Märt Vaidla, kunstnik ja illustraator Takinada ja stuudio Olga Good Dolls, keraamik Kersti karu, kübaradisaini stuudio Emma-Elfriide, ehtekunstnikud Anneli Oppar, Darja Poplitova, Triin Kukk, Mariliis Hopp ja Miikale Danieljants stuudioga Atelier Aur, rõivadisaini stuudio Margit Salk Disain, kunstnikud ja muusikud Robin Nõgisto ja Olivia Verev, kunstnik Taavi Talve, sisearhitektuuri stuudio Arro Projekt, fotokunstnik Tõnu Noorits ja keraamik Marit Leevik, tekstiilikunstnik Elna Kaasik, kunstnik Taavi Suisalu, kunstnik Arne Maasik, koreograaf Alissa Šnaider, maalikunstnik ja keraamik Kristina Kivirand ning Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti magistrandid.

EKL kavandab antud kinnistul arendustegevust eesmärgiga kujundada unikaalne keskkond, kus loomelinnaku funktsioonid on põimitud klassikalise äritegevusega ja traditsioonid innovatsiooniga. Eesti NSV Kunstifondi Tallinna Kombinaadi ARS ajalugu ulatub aastasse 1944; selle koosseisu kuulusid muuhulgas keraamika-, nahkehistöö-, metallehistöö-, tekstiili-, dekoratiivkudumis-, kujundustöö- ja monumentaalkunsti ateljee.

EKL-i sooviks on kujundada ARS-ist tõmbekeskus Tallinnas ja terves Eestis - koht, kuhu inimesed teavad ja tahavad tulla kunsti kogu selle mitmekesisuses looma ning tarbima nii omandamise kui vaatamise ja nautimise mõttes. Professionaalsele tuumikule toetuvad avalikkusele suunatud hariduslikud ja meelelahutuslikud funktsioonid (koolitused, töötoad), erinevad kunsti- ja disainiteoste näituse- ja müügiformaadid, valdkondlikult seostuvad teenused (nt piltide raamimine, sisekujunduslikud teenused, kunstitarvete ja -kirjanduse müük jpm).

Tänase seisuga tegutseb ARS-i territooriumil enam kui 70 kunstnikku ja loomevaldkonnas tegutsevat ettevõtet. Liidu eesmärk on viimased kolm aastat olnud ja on ka edaspidi ARS "kunstile tagasi vallutada" – taastada kunagises kunstikombinaadis nüüd juba uuel moel loomemajanduslike rentnike ülekaal ja seeläbi kujundada keskkond, kus idee- ja kogemuste vahetus, teenuste ristkasutus, projektiruumid, koolitustegevus jm. loovad eeldused kaasaegse kunstilinnaku arenguks.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: