Teater NO99 loomingulise juhina jätkab Ene-Liis Semper, Tiit Ojasoo jääb teatrisse lavastajaks ({{commentsTotal}})

{{1466427383000 | amCalendar}}
Foto: Ülo Josing

Teater NO99 nõukogu rahuldas tänasel koosolekul Tiit Ojasoo tagasiastumispalve ja nimetas juhatuse liikmeks Eero Epneri. Teater NO99 loomingulise juhina jätkab Ene-Liis Semper.

Ene-Liis Semper ja Eero Epner on Teater NO99 asutajad. Ene-Liis Semper on olnud sellest alates teatri kunstnik-loominguline juht ja lavastaja, Eero Epner on töötanud Teater NO99 dramaturgina. Tiit Ojasoo jätkab teatris tööd lavastajana.

Nõukogu otsused lähtuvad vajadusest tagada Teater NO99 kunstiline järjepidevus ning Eesti kultuuri rahvusvaheliselt ühe olulisema teatri jätkumine. "Nõukogu jaoks oli oluline teatri trupi avalik ja kindel soov jätkata seniste kunstiliste suundadega," teatas nõukogu esimees Tõnis Arro. "Nõukogu palub avalikkuselt teatri jaoks töörahu oma loomingulise tegevuse jätkamiseks."

"Nõukogu võttis oma otsust tehes arvesse seda, mis on kõige parem teatrile," kommenteeris NO99 nõukogu liige Hillar Sein "Aktuaalsele kaamerale". "Selle jaoks, et NO teater, sellisena nagu me seda tunneme, oma kunstilise taseme poolest, võiks jätkata. Grupisisesed suhted on meile teadaolevalt head ja asjalikud ja trupp soovib minna tööga edasi."

Tiit Ojasoo esitas tagasiastumispalve eelmisel nädalal pärast üle-eelmisel nädalal ilmsiks tulnud vägivallatsemist jaanuaris noore naisnäitleja kallal. NO99 näitlejad saatsid möödunud nädala neljapäeval avalikkusele kirja, kus toetasid Ojasoo jätkamist, mõistes siiski hukka kallaletungi, ent pidades ühiskonnas puhkenud vastukaja juba liiga ülepaisutatuks.

7. juunil teatasid Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo, et teevad teatri juhtimises aastase pausi. Praeguse seisuga puudutab aastane paus lavastamist, mille jooksul koguvad Semper ja Ojasoo mõtteid järgmisteks lavastusteks.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: