Uues Teater. Muusika. Kinos: Eesti nüüdisteater ning -džäss ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sõru Jazz 2016
Sõru Jazz 2016 Autor/allikas: Kerttu Kaldoja/ERR

Teater. Muusika. Kino juuli-augusti topeltnumbris kirjutab Jürgen Rooste Eesti nüüdisteatri lavakeelest ning Alvar Loog arutleb Ivar Põllu "Öös on asju" näitel Mati Undi proosa lavastatavuse üle,

Lisaks arvustab Deivi Tuppits Renate Keerdi lavastust „KOON”, Pille-Riin Purje Raivo Trassi lavastust „Taevast sajab kõikseaeg kive” ning Madli Pesti Mari-Liis Lille ja Paavo Piigi integratsiooniteemalist lavastust „Teisest silmapilgust”. Madis Kolk meenutab vendade Parikate panust Eesti teatrifoto arengusse.

Heili Einasto ja Evelin Lagle kõrvutavad Helgi Tomassoni ja Toomas Eduri „Luikede järve” tõlgendusi San Franciscos ja Tallinnas, Saale Kareda vaatab tagasi Eesti muusika päevadele, Tiit Lauk ja Ines Reingold-Tali analüüsivad tänavuse „Jazzkaare” põhjal nüüdisdžässi suundumusi, Maarja Sarv võtab kokku Viljandis toimunud pärimusmuusika konverentsi „Nordtrad 2016” ja Tiiu Levald hindab EMTA laulutudengite koolitöid.

Kinoosas on arvustamisel noorte režissööride Mattias Mälgu, Kristjan Holmi ja Martinus Daane Klemeti animafilmid (Agne Nelk), lühimängufilmide kassett „Unes või ilmsi (Margit Adorf), Jacques Perrini ja Jacques Cluzaud’ loodusfilm „Aastaajad” (Mathura), Toomas Lepa dokumentaalfilm „Tõusuvesi. Eestimaa Rahvarinde lugu” (Kalle Mälberg) ja mullused „Eesti lood” (Peeter Sauter). Elise Eimre vestleb kunstnik Silver Vahtrega.

„Vastab” Mart Kangro.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: