Rakveres näeb Tartu tudengite ja Serbia kunstnike ühist musträstavaatlust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Musträstas
Musträstas Autor/allikas: PM/Scanpix

4. jaanuarist 13. veebruarini on Rakvere Art Café´s võimalik näha Serbia kunstiühingu Palanski Art liikmete ning Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) üliõpilaste ja kunstnik-õppejõudude ühist joonistus- ja graafikanäitust "Vaadeldes musträstast kolmeteistkümnel viisil".

Näituseprojekti idee ja teema pakkus välja Serbia kunstiühingu Palanski Art eestvedaja Zvonimir Kostić Palanski. Palanski Art on Serbias Niši linnas asutatud rahvusvaheline kunstiühing, mille peamised aktiivsed tegevliikmed on Serbia endised ja praegused kunstiõppejõud, kunstnikud ja kunstiteoreetikud. Lisaks on ühingu liikmeteks kutsutud kunstnikke kogu maailmast: Jaapanist, Saksamaalt, Brasiiliast, Lõuna-Koreast, Norrast, Austraaliast, Hollandist ja ka Eestist.

Näituse teema "Vaadeldes musträstast kolmeteistkümnel viisil" on inspireeritud ameerika modernistliku kirjaniku Wallace Stevens´i samanimelisest poeemist.

Osalevad kunstnikud:

Serbiast: Zvonimir Kostić Palanski, Miodrag Anđelković Daja, Slavica Erdeljanović Curk, Franc Curk, Dobrivoje Jevtić, Radmila Matejević, Peđa Todorović;

Eestist: Eve Eesmaa, Ave Avalo, Eero Ijavoinen, Sirje Petersen, Per William Petersen, Imbi Kruuv, Anne Rudanovski, Siiri Kängsepp, Eliina Uibu, Grete Pertel, Anete Juhari, Marge Allik, Maarit Brit Tanni.

Näituse koostasid ja TKK üliõpilasi juhendasid Eve Eesmaa ja Ave Avalo. 2016. aasta lõpus oli näitus avatud TKK galeriis Noorus.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: