Arhitektuuri välkloeng uurib taassünni võimalikkust

Sel neljapäeval, 13. aprilli õhtul kell 19 toimub Tallinnas järjekorras juba 57. arhitektuuri välkloeng pealkirjaga "Arhitektuur ja taassünd". Sageli uusi või unustatud paiku vallutav välkloeng leiab sel korral aset galeriis 3,14, mis asub endise kultuuritehase Polymer hoones II korrusel (Madara 22).
Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatud välkloengut modereerivad seekord noored arhitektid, alles hiljuti Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteduskonna lõpetanud Eve Komp ja Liina-Liis Pihu, kes on algatuse Ruumiringlus ühed asutajatest. Kompi ja Pihu sõnul vaadeldaks neljapäevasel välkloengul, kuidas inimtegevus ühest paigast ja ruumist teise liigub: "Kasutades ära ruumide ilmnenud potentsiaale uues valguses ja kontekstis, muundame oma ümbrust pidevalt. Mõnikord võib juhtuda, et sedasi saab ammu unustatud vanast särav uus. Koha hing ilmutab end ja siis jälle haihtub. Elusolendid sünnivad, surevad ja sünnivad siis ehk taas jälle. Loodus suikub unne igal sügisel ja ärkab üles igal kevadel. Käes on aprill, aeg on taassünniks küps."
Taassünni fenomeni lahkavad Välkloengule omaste lühietteastete vormis dendroloog Olev Abner, kunstnik, kirjanik ja kiirabibrigadir Manfred Dubov, MTÜ Polymeri Kultuuritehase üks asutajatest Madis Mikkor, fotograaf, kunstnik Anu Vahtra ja Narva linna peaarhitekt Ivan Sergejev.
Algatus nimega Ruumiringlus tegeleb linnamaastikel asuvate tühjade ruumide vahekasutuse teemadega. Ruumiringluse eesmärgiks on mittekasutusel olevate ja hääbuvate ruumide taaselustamine ja seeläbi inimeste ning keskkonna heaolu kasvatamine. Selleks viib Ruumiringlus kokku ruumi potentsiaalid, aktiivsed inimesed, ajutise ruumikasutuse ideed, kohalike elanike vajadused ja kinnisvara omanikud. Ruumiringlusest lähemalt.
Toimetaja: Valner Valme