Laibach annab novembris kontserdi Vene Teatris

Laibach
Laibach Autor/allikas: pressimaterjal

15. novembril esineb Eestis Sloveenia industriaalansambel Laibach. Tegu on juulis ilmuva albumi "Also Sprach Zarathustra" esitlustuuri kontserdiga.

Albumil kõlav muusika loodi algselt 2016. aasta märtsis Sloveenia Anton Podbevšeki nimelise teatri lavastusele, mis põhineb Friedrich Nietzsche samanimelisel filosoofilisel romaanil. "Also Sprach Zarathustra“ tuur saab alguse 1. mail Lõuna Koreas Jeonju linnas, tehes Laibachist ühtlasi esimese Lääne rokibändi, mis on esinenud nii Põhja- kui Lõuna-Koreas.

Laibachi kurikuulus 2015. aasta Põhja-Korea tuur on jäädvustatud ka tänavuse Tallinn Music Weeki festivali raames linastunud dokfilmis "Vabaduspäev" ("Liberation Day").

1980. aastatel Jugoslaavias korduvalt esinemiskeelu all olnud grupi liikmed on tuntud oma manifesti-mõõtu sõnavõttude poolest, millest peegeldub nii iha kui põlgust võimu vastu. Muuhulgas on nad imaginaarse riigi Neue Slowenische Kunst kaasrajajad, vastutades ühtlasi selle muusikaosakonna tegevuse eest.

Laibachi liikme ja ideoloogi Ivan Novaki sõnul ei pea nad end pelgalt muusikuteks. "Laibach on väga spetsiifiline projekt, kus tegeldakse kultuuri ja poliitika kõigi suhete ja aspektidega. Oleme inimhingede insenerid, kes kasutavad oma tegemistes kõiki meediume. Me ei sisene muusikamaastikule ainult muusika kaudu, vaid ka teisi teid pidi."

Laibachi kontsert Tallinnas Vene Teatris toimub 15. novembril. Uksed kontserdile avatakse kell 19.00, kontsert algab kell 20.00.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: