Rahvusvahelised kultuuri- ja spordisündmused saavad uuel aastal 2 miljonit lisaeurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Rene Jakobson/Jazzkaar

Kultuuriministeeriumi eestvedamisel loob riik Eestis toimuvatele ja majanduslikult positiivse mõjuga rahvusvahelistele kultuuri- ja spordisündmustele uue toetusprogrammi. Selle jaoks on 2018. aastal planeeritud kaks miljonit eurot.

Praegu toetatakse Eestis toimuvaid rahvusvahelisi kultuuri- ja spordisündmusi peamiselt turismivaldkonna meetmest ja Euroopa Liidu vahenditest ning eraldi Eesti riigieelarvelist rahastamisallikat nende tarbeks pole. 

"Laiemalt öeldes, toetusmeetme abil pakub riik tuge suurürituste korraldajatele, et Eestis ei jääks toimumata rahvusvaheliselt olulisi kultuuri- ja spordisündmusi. Meede peab elavdama Eesti majandust ja suurendama Eesti tuntust. Meedet hakkab rakendama ja riigiabi vajadust hindama kultuuriministeeriumi komisjon, kuhu kuuluvad ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja rahandusministeeriumi esindajad," selgitas kultuuriministeeriumi kommunikatsiooninõunik Meelis Kompus.

Meetme rakendamise täpsed tingimused ei ole veel paigas, Kompuse sõnul töötatakse need välja selle aasta lõpuks.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: