Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Setumaal anti üle Anne Vabarna omakultuuripreemiad

Setomaa vallas anti teisipäeva õhtul üle Anne Vabarna omakultuuripreemiad, millega tunnustatakse setu pärimuskultuuri edasikandmisel tehtud silmapaistvat tööd.

Seekord pälvisid tunnustuse leelokoor Kuldatsäük, leelokonverentside korraldaja ja setu kultuuri edasikandja Õie Sarv ning arheoloog ja Tartu Ülikooli õppejõud Heiki Valk, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuldatsäügä puhul tõsteti esile nende esinemist Belgias, kus ühel laval kohtusid setu leelo, Belgia kammerkoor ning Veljo Tormise muusika.

"Me laulame seto laulu enda jaoks ja laulame kõigi teiste jaoks, kes kuulda tahavad ja mida rohkem me laulame, seda rohkem teatakse, et Setomaal on laul au sees," rääkis koori eestvedaja Laine Lõvi.

Heiki Valk sai aga preemia raamatu "Inimese muuseumi ekspeditsioonid Eestisse. Boris Vilde ja Leonid Zurov Setomaal. 1937-1938" ilmumise eest.

"Seto kultuur saab päris esinduslikult maailma laiali viidud, just teadusruumi. Pariisi Inimese muuseum ja Venemaa Etnograafia muuseum - need on ikkagi ühed juhtivad teadusasutused ja etnoloogiamuuseumid maailmas," ütles Valk.

Õie Sarve tunnustati ennastsalgava töö eest setu kultuuri hoidmisel. "Sellel, et mind on täna siia kutsutud ja et ma siin olen, on minu jaoks hoopis teistsugune tunne. Olla täna siin, sest Anne on mu vanaema, Mato ema ja me oleme täna siin kolmekesi koos, nii et ma nägin seda isegi unes öösel, saime korraks kokku," sõnas Õie Sarv.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: