Rae radu näidatakse Soome silma läbi

„Rae Radade Rajal“
„Rae Radade Rajal“ Autor/allikas: Niina-Anneli Kaarnamo

5. jaanuaril kell 19 avatakse Rae Kultuurikeskuses asuvas Rae Kunsti Platsil Niina-Anneli Kaarnamo näitus „Rae Radade Rajal“.

Soome kunstnik Niina-Anneli Kaarnamo on juba mõnda aega Rae vallas Vaskjala loomeresidentuuris elanud ja töötanud. Tehes seda talle omaste avatud silmade ja meeltega, on talle silma hakanud erinevaid olukordi ja esemeid, milledest inspireerituna on ta seadnud kokku näituse „Rae Radade Rajal“. Niina-Anneli on Rae kandis uus ja nii võib end tema vaatega samastada igaüks, kes siin kunagi end uuena on tundnud.

Niina-Anneli looming ongi reeglina asukohapõhine. Ta tegeleb palju ruumiga – seda korrastades ja ümber korraldades joonistuvad välja uued vaatenurgad, uued fookused. Lisades ruumi harjumuspäraseid esemeid, kuid tehes seda harjumuspäratul moel, pakuvad tekkinud kooslused nii loojale kui vaatajale üheaegselt äratundmist kui ka avastusi.

Niina-Anneli Kaarnamo on 39-aastane, pärit Pori linnast, Soomest. Ta on õppinud mitmes kunstiakadeemias oma kodumaal, täiendanud end Bratislava Kunsti ja Disaini Akadeemias ja kaitsnud magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias. Viimastel aastatel veedab ta enamuse ajast Eestis, töötades Tallinnas oma ateljees.

Näitus jääb avatuks 2. veebruarini.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: