Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu teiseks linnakirjanikuks valiti Mika Keränen

{{1515578100000 | amCalendar}}
Foto: Ülo Josing / ERR

Tartu valis oma teiseks linnakirjanikuks Mika Keräneni, kellele 10. jaanuaril anti Tartu raekoja saalis pidulikult üle linnakirjaniku stipendium.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on Tartul juba väga hea koostöökogemus esimese linnakirjaniku Kristiina Ehiniga, kes tõi möödunud aasta jooksul kirjanduslinna Tartu ja tartlased teineteisele lähemale. "Loodan, et ka Mika Keränenile annab see aasta loomingulist indu uute teoste loomiseks, aga ka head koostööd linnaga erinevates ettevõtmistes."

Mika Keränen ootab linnakirjanikuna põnevat aastat. "Tahan tuua meie kirjanduse nähtavale nii suurtele kui ka väikestele, nii noortele kui ka vanadele, nii kodukanti kui ka ka kaugemale. Väga oluline on see ka, et olen ka olemas kõigile linna kirjanikele ja luuletajatele, sest Tartu kirjanduslinna eriline aura tekib just koostegemise rõõmust."

Keränen lisas, et kõige tähtsam ülesanne on mitte poliitiliselt korrektseks jääda. "Mina kavatsen võtta sõna tselluloosivabriku teemal, võib-olla Hiinalinna aiamaade kaitseks, võib-olla veel muulaste kaitseks. Võibolla mingitel teemadel, mis on valusad teemad, aga samas inimesed tahavad nendest rääkida. Ja Tartus vähemalt omavahel rääkides nii mõnigi asi leiab lahenduse," kommenteeris Keränen "Aktuaalsele kaamerale".

Tartu linna ja Tartu Kultuurkapitali koostöös välja antava stipendiumi saamiseks esitati viis taotlust. Linnakirjaniku valis nende seast välja ekspertkomisjon, kuhu kuulusid Kirjanike Liidu Tartu osakonna, Eesti Kirjandusmuuseumi, Tartu ülikooli kirjanduse ja teatriteaduste osakonna, O. Lutsu nimelise Tartu linnaraamatukogu, Tartu Kultuurkapitali ja linnavalitsuse esindajad.

Aastane Tartu linnakirjaniku stipendium antakse välja ilukirjanduse või publitsistikaga tegelevale kirjanikule, kes elavdab Tartu kirjanduselu ja aitab kujundada linna mainet rahvusvaheliselt tuntud kirjandussõbraliku linnana. Stipendiumile kandideerimiseks tuli Tartu Kultuurkapitalile esitada nägemus Tartu linnakirjaniku rollist, mida taotleja peab olema stipendiumi saamisel valmis täitma, ning anda ülevaade senisest loomingulisest tegevusest ja tegevusest, mida taotleja kavatseb ellu viia 2018. aastal.

2018. aastal on stipendiumi suurus 11 280 eurot, mis makstakse välja igakuiste osamaksetena 940 eurot kuus.

Esimene linnakirjanik oli 2017. aastal Kristiina Ehin. Stipendiumi antakse välja teist aastat ja see on üks Tartu tegevustest UNESCO rahvusvahelise kirjanduslinnana.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: