Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soomes algab Eesti kirjanduse nädal

Kristiina Ehin
Kristiina Ehin Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Esmaspäeval, 12. veebruaril algav viies Eesti kirjanduse nädal Soomes on pühendatud Eesti vabariigi 100. aastapäevale.

Eesti-Soome kultuurisuhteid edendava Tuglase seltsi eestvõttel toimuva kirjandusnädala raames toimuvad 12.–16. veebruarini kirjandusõhtud 13 linnas üle Soome – Tamperes, Turus, Kotkas, Kuopios, Lahtis ja mujal. Lisaks raamatukogudele esinevad kirjanikud koolides ja Oulu ülikoolis. Kirjandusnädala üks eesmärke ongi viia eesti kirjandus ja kirjanikud lugejate juurde Helsingist kaugemale. Kirjanduskohtumised on populaarsed ka Soomes elavate eestlaste seas.

Kirjandusnädalal vesteldakse eesti kirjandusest, kultuurist ja ühiskonnast leiemalt, kuulatakse luulet ja lastelugusid ning räägitakse eesti kirjanduse tõlkimisest. Sel aastal esinevad Soomes lugejate soovil Maimu Berg, Kristiina Ehin, Mika Keränen, Valdur Mikita ja tõlkija Jouko Vanhanen. Iga päev kantakse üks kohtumine üle ka Tuglase seltsi kodulehel.

Kirjandusnädalaks anti välja ajakiri Helmi, milles avaldatakse kirjandusnädalal osalevate autorite varem soome keeles ilmumata loomingut. Selles on ka kirjanike ja estofiilide lugemissoovitused ning Piret Saluri artikkel eesti kirjanduse soomendamisest. Ajakirja jagatakse kirjandusõhtutel, seda võib tellida Tuglase seltsist või lugeda seltsi kodulehel.

Tuglase selts korraldab kirjandusnädala üritused Eesti kultuurkapitali ja kultuuriministeeriumi toetusel koos oma piirkondlike seltside, Soome raamatukogude, Soome-Eesti sõprusseltside Llidu, Eesti instituudi, Eesti lastekirjanduse keskuse ja Eesti kirjanduse teabekeskusega.

Kirjandusnädala programmi leiab samuti Tuglase seltsi kodulehelt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: