Esitleti uut raamatusarja "Eesti riigi 100 aastat"

Foto: postfactum.ee

Eesti Vabariik 100 peonädal algas uue raamatusarja esimese teose esitlusega. Mart Laari ja Toomas Hiio ühistööna loodud kaheosaline "Eesti riigi 100 aastat" käsitleb eestluse arenguteed rahvusliku mõtte sünnist tänapäevani.

Kahe aasta jooksul ilmub kokku üle 40 teose, mis avavad erinevate teemade kaupa meie riigi ja rahva sajandi loo, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mart Laari ja Toomas Hiio koostatud avateose "Eesti riigi sada aastat" esimene osa kannab alapealkirja "Maapäevast Otto Tiefi valitsuseni" ning käsitleb eestluse arenguteed rahvusliku mõtte sünnist rahvusliku poliitika ajamiseni, mis omakorda viis iseseisva riigi loomiseni. Teine osa, "Rahvusvahelise õiguse pelgupaigast Euroopa Liidu eesistumiseni" vaatleb meie riigi ja rahva saatust Nõukogude okupatsiooni aastatel ja paguluses vabas maailmas, iseseisvuse taastamist ja moodsa riigi ülesehitamist 20. sajandi lõpust kuni 2018. aastani.

Kogu sari koosneb 44 raamatust , mis jõuvad lugejateni juubeliperioodi jooksul ning jälgivad meie ajalugu erinevate elualade kaupa.

Peatselt jõuavad lugejateni raamatusarja järgmised osad: "Eesti disaini ja reklaami 100 aastat" ning "Eesti teatri 100 aastat".

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: