Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video | Peeter Volkonski: käimas on huumorijärgne ajastu

Seekordne HeadRead kirjandusfestival kulmineeris 27. mail näitleja, muusiku ja tõlkija Peeter Volkonski ning näitleja ja lavastaja Lembit Petersoni vahelise vestlusega, kus juttu tuli nii Nareki Grigori "Nutulaulude raamatust" kui ka üldisematest teemadest.

Kohtusid kaks rahvuslikku aaret. Üks neist lausa uskumatult mitmekülgne näitleja, muusik ja tõlkija Peeter Volkonski (1954). Ühest otsast punkbändi Propeller rämesuine vokalist, teisalt aga vaikne erudiit, kelle seni viimane suurtegu oli 10. sajandi armeenia müstiku Nareki Grigori "Nutulaulude raamatu" eestindus. Aeg-ajalt saavad punkar ja raamatuinimene kokku, näiteks 2009. aastal, mil Volkonski avaldas oma 55. sünnipäeva puhul kireva vormiga omaeluloolise raamatu, mille pealkirjas "ISBN 978-9985-9980-6-9" on selgelt tajuda iha lasta reeglite suunas vilet. Selle kõrval on Volkonski tundnud tõlkijana huvi just väikeste kultuuride vastu nagu moldova, handi või nüüd siis armeenia oma.

Teine neist on näitleja, lavastaja ja pedagoog Lembit Peterson (1953), Theatrumi üks asutajaid ja selle pikaaegne kunstiline juht. Petersoni haare lavastajana on tõeliselt lai, ulatudes Shakespeare"i süvenenud käsitlustest kaasaegse dramaturgia interpreteerimiseni – mainitagu viimastest aastatest kas või Ivan Võrõpajevi "Joobnute" palju kiitust pälvinud lavastust.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: