Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna Keskraamatukogus avatakse noorte illustraatorite näitus

Eike Ülesoo-Tikmani illustratsioon
Eike Ülesoo-Tikmani illustratsioon

9. juulil avatakse Tallinna Keskraamatukogu esimese korruse galeriis näitus "Pildid jutustavad", mis koosneb kahe illustratsioonikursuse osalejate töödest.

Kursused olid "Pilt raamatusse", mida juhendas Kertu Sillaste Eesti Kunstiakadeemias nädalase suvekursusena ning "Lugude jutustamise kunst" Eesti Lastekirjanduse Keskuses märtsist juunini, mille juhendaja oli Gerda Märtens. Mõlema kursuse läbiv liin oli sarnane: anda edasi pildiraamatu illustreerimise alused, tutvustada maailma illustratsioonikunsti paremikku ning tehnilisi detaile, mis illustraatori tööga kaasnevad.

Kursuse "Pilt raamatusse" juhendaja Kertu Sillaste sõnas, et illustreerima õppimise juures on tähtis näha palju teiste autorite töid, koguda raamatukunsti elamusi, et teada, mis toimub mujal maailmas. "Nähtu inspireerib laiemalt mõtlema ja oma isikupära välja arendama. Õppides on vaja palju katsetada ning soovitud tulemuse nimel pidevalt tööd teha."

Iga osaleja on näituse jaoks valinud endale meeldiva teksti ning loonud sellest illustratsiooniprojekti. Tekste saatvad pildid interpreteerivad lugusid ning pakuvad neile lisatähendusi. Illustratsioonile kui kunstivormile ongi omane loomingulise graafika läbipõimumine paljude tehniliste üksikasjadega.

"Noori illustraatoreid õpetades tuleb kuidagi käima saada nende kujutlusvõime. See on illustraatori põhiline töövahend," ütles Gerda Märtens, kes juhendas kursust Lastekirjanduse Keskuses. Illustraatori ametit peab ta vägagi vastutusrikkaks. "Raamatuillustratsioon on väikese inimese esimene kunstikogemus."

Näituse avamine toimub 9. juulil kell 18.00 Tallinna Keskraamatukogu I korruse galeriis.

Näitusel osalevad: Anastassia Avdejeva, Ave Hansen, Margot Kask, Kertu Klementi, Kadri Kullerkupp, Piret Lindau, Kristine Malysheva, Kadi Mustasaar, Maria Müür, Oksana Naidjonova, Triinu Noormets, Eva Näf, Helina Piip, Merje Rääbis, Ruth Sillakivi, Kätlin Simson, Mariliis Soonsein, Märten Talts, Liliann Timakov, Mariann Timakov, Maria Torm, Jelena Tšekulajeva, Eike Ülesoo-Tikman.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: