Galerii. Selgusid rahvusvahelise kunstikonkursi "MinuEesti?" võidutööd

Kunstikeskkonnas NOAR.eu saab tutvuda Eesti Vabariik 100 rahvusvahelise programmi raames toimunud Euroopa kunstikõrgkoolidele ja välisüliõpilastele suunatud kunstikonkursi "MinuEesti?" võidutöödega.

Võistlusel osales kokku 56 noort kunstnikku üle kogu Euroopa, sealhulgas Itaaliast, Poolast, Saksamaalt, Austriast, Hollandist, Tšehhist, Portugalist ja Belgiast.

Konkursil võidutses fotokunst. Žürii valis esikohale Austria ja Poola kunstnike Lena Schwingshandli, Martyna Kosiarzi and Alexandra Mitterhuberi ühisprojekti, mis vahendab Tallinna paneelmajade akendest sisse piiludes avanevat värvikirevat ja kohati sürreaalset maailma. Publiku lemmikuks osutus aga Ukraina/Leedu kunstniku Valentyn Odviunini foto, mis kujutab vaadet Patarei vangla kambri uksesilmast.

Žürii valiku kohaselt läksid teine ja kolmas koht vastavalt lätlanna Sandra Strelele ning Tšehhi päritolu Natálie Rajnišovale. Strele püüdis lõuendile ühiskondliku progressi unistusliku melanhoolia, ühendades Põhjamaise arhitektuuri imeilusate maastike, metsade ja taimedega. Rajnišova töö koosnes aga hoopis seitsmest keraamilisest Eesti saarest.

Parimate teoste autorid pälvivad rahalised preemiad. Võitjad valis välja žürii, kuhu kuulusid EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa, ArtVilniuse kunstiline juht Sonata Baliuckaitė ning kunstikeskkonna NOAR.eu eestvedajad Kadri Uus ja Andra Orn. Publikuhääletusest võttis osa kokku ligi 700 inimest üle kogu Euroopa.

Valikut konkursil osalevatest teostest sai rahvusvaheline publik näha 7.-9. juunil toimunud ArtVilniuse kunstimessil, mis oma ca 30 000 külastajaga on meie regiooni suurim kunstisündmus. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: