Täheke trükiti seto keelde

Täheke on juba olemas nii võru-, kihnu- kui ka mulgikeelsena. Nüüd saadi valmis setokeelne ajakirjanumber, kust leiab Setomaa koolilaste jutte ning piirkonna kirjanike jutustusi ja illustratsioone.

Setokeelne Täheke ilmus Tallinnas tegutseva Seto laste kooli eestvedamisel, et saada juurde uusi õppematerjale. Samuti loodetakse esiknumbrile järge, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui sa saad lastega järjepidevalt kokku, siis nad tahavad koguaeg midagi uut. Teeme midagi uut, vaatame midagi uut, siis on hea kui on jällegi üks asi juures ja see on ka ilus, et midagi on enda poolt sissepandud, aga samas on seda põnev lugeda," ütles Seto Laste kooli üks eestvedajaid Annela Laaneots.

Tähekese lugeja Emilia Berg selgitas, et setokeelses Tähekeses on tavapärasest teistsugused pildid. "Ja mul on küll oma lemmiklugu, selle nimi on "Tont ja moloraamat". See räägib sellest, et kõik muudkui vahivad oma arvuteid ja telefone ja keegi ei pane üldse seda tonti tähelegi," kirjeldas Berg.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: