Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartus avati Koidula ja Jannseni mälestusväljak

Foto: ERR

Tartu Kaarsilla kõrval avati Eesti rahvusliku ärkamisaja suurkujude Lydia Koidula ja Johann Voldemar Jannseni mälestusväljak. Väljaku autorid soovisid Koidulat ja Jannsenit kujutada tavaliste inimestena, kelle kõrval istuda ja kellega koos, miks ka mitte, häid mõtteid mõelda.

"Me mõtlesime, et me tahame nad paigutada täiesti tavaliste inimestena siia väljakule, et nad oleksid külastajate seas, nende kõrval oleks võimalik istuda, astuda, kallistada, neile sülle istuda, nendega koos häid mõtteid mõelda," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" OÜ TajuRuum maastikuarhitekt ja idee üks autoritest Terje Ong.

"Kuidas sa kujutad ette, et isa ja tütar on mõlemad parimates aastates, ei saa ju olla. Ja siis ma mõtlesin, et õigem oleks võtta niimoodi, et Lydia on lihtsalt ilus tüdruk, ilus väike tüdruk peaks olema, minul oli niimoodi mõeldud," märkis skulptor Mare Mikoff.

"Ma ei tea, kui tihti me mõtleme sellele, et nad tegelikult olid teineteise jaoks isa ja tütar. Ja minu meelest on tore see, et siia on just toodud see kuvand nendest. Siin on isa ja siin on tütar ja siin tekib ka see tänane mõõde juurde, et lapsevanemad, tulge välja enda lastega, meil on linnaruumis olemas üks koht, kus on võimalik isadel-tütardel, emadel-poegadel, kogu perel aega veeta," sõnas lavastaja Jaanus Tepomees.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: ERR raadiouudised, "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: