Lõpeb laste lugemisprogramm "Suvi raamatuga 2018"

Millised raamatud teie suvel läbi loete?
Millised raamatud teie suvel läbi loete?

Sõle spordikeskuses toimub Tallinna keskraamatukogu laste lugemisprogrammi "Suvi raamatuga 2018" lõpetamine.

Lõpetamisel tunnustatakse tublisid lugejaid ja joonistajaid auhindadega, nauditakse programmi jooksul esitatud töödest kujundatud näitust ja mängitakse mänge. Suvise lugemisprogrammi lõpetamisele on oodatud kõik need lapsed, kes lugesid kahe kuu jooksul läbi vähemalt kümme raamatut.

Juba 15. suve järjest toimunud lugemisprogramm kestis 1. juunist kuni 30. juulini ning kuigi osavõtjate arv oli varasemast veidi väiksem, ületas lõpetajate arv jätkuvalt eelmisi aastaid edukaid lõpetajaid oli tänavu 248, neist sada last lõpetas lugemisprogrammi esmakordselt.

Kahe suvekuu jooksul lugesid lapsed keskraamatukogu töötajate poolt lugemisprogrammi valitud raamatuid. Valikus oli 26 eestikeelset ja 25 venekeelset lasteraamatut need Eesti 100. sünnipäevale kohaselt ainult Eesti autorite sulest ilmununa. Lugemisprogrammi jooksul loeti läbi 3130 raamatut, kõige rohkem loeti Tallinna keskraamatukogu välja antud Indrek Koffi "Kooliraamatut". Seda raamatut saab lugeda keskraamatukogu lastelehel ja e-raamatukogus ELLU.

Iga läbiloetud raamatu kohta joonistas laps pildi või vastas küsimustele. Muuhulgas küsiti lastelt, mis kingituse võiks raamatust Eestile leida ja tuli ka põhjendada, miks just see kingitus.

15 suve jooksul on "Suvi raamatuga" lugemisprogramm pakkunud nii eesti kui ka vene keeles lugevatele lastele suviseks lugemiseks uuemaid lasteraamatuid ja kutsunud lapsi üles suve veetma raamatute seltsis. Kõigi aastate peale kokku on lugemisprogrammis suve jooksul lugenud vähemalt kümme raamatut 1199 last.

Valikut lugemisprogrammile laekunud joonistustest saab alates 27. augustist vaadata Tallinna keskraamatukogu trepigaleriis ja lastelehel.

"Suvi raamatuga 2018" lõpuüritus toimub kolmapäeval, 22. augustil kell 13.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: