Galerii: rahvusraamatukogus avati eesti kirjanduse suurnäitus "100 aastat kirjandust"

Koos Eesti Vabariigiga tähistab sel aastal 100. sünnipäeva ka Eesti Rahvusraamatukogu. Rahvusraamatukogus avati reedel Eesti Rahvusraamatukogu ja Eesti Vabariigi sünnipäevi tähistava suurnäitusega , mis annab umbes poole tuhande raamatuga ülevaate eesti kirjandusest aastatel 1918-2018.

Väljapanek on jagatud mitme ruumi vahel. Näituse kõige vanemate raamatutega saab tutvuda raamatukogu harulduste saalis, kus on reas Siuru ühisväljaanded, Erni Hiire ja Albert Kivika futuristlikud brošüürikesed ning Oskar Lutsu "Suvi".

"Nende raamatute abil saab rõõmsasti koos ajalooga kulgeda, vaadata, ise meenutada, sõltub inimese vanusest ja lugemusest, aga mul on tunne, et kirjandus on suhteliselt isevoolu kulgenud alati ja selles mõttes on loomulik, et kirjandus ei ole ajakirjandus, et täna juhtub ja kohe kirjuta, mõnikord on parimad ajaloolised romaanid kirjutatud kümneid, kui mitte sadu aastaid sündmusest hiljem," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Eesti Rahvusraamatukogu kultuurinõunik Karl-Martin Sinijärv.

Raamatud pärinevad Eesti Rahvusraamatukogu ning kunstiteosed Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse kogudest ning erakogudest. Näituse kuraator on Ave Tölpt, tekstide autor Karl Martin Sinijärv.

Näitus on avatud 2. märtsist 22. juunini Rahvusraamatukogu harulduste kogu näitusesaalis, 3. korruse trepigaleriis ja 6. korruse galeriis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: