LasnaKino lõpeb Pae pargis humoorikal noodil filmiga "Malev"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
"Malev" Autor/allikas: Pressimaterjalid

LasnaKino vabaõhukino programm lõpeb täna, 25. augustil Pae pargis humoorikal noodil filmi "Malev" linastusega.

Kohalike entusiastide, MTÜ Lasnaidee korraldatud sündmus toob kokku lasnamäelasi ja teisi külalisi, et avastada põnevaid Lasnamäe paiku ning saama osa erilisest kultuurielamusest.

Viimane kinoõhtu on otsapidi seotud ka muinastulede öö programmiga. Seetõttu on linastuseks valitud teemaga haakuv ajalooline absurdikomöödia "Malev", mis näitab muinaseestlaste enesemääratlemise ja -kehtestamise püüdlusi 13. sajandil. Lisaks ootab kõiki filmi lõpus meeleolukas tuleshow Kelfirius teatrilt.

Kaasaja filmiklassikasse kuuluv "Maleva" (2005, rež Kaaren Kaer) tegevus toimub 13. sajandi alguse Eestis ja Liivimaal, kus Saksa ordu võimsad ning verised väed üritavad siinseid loodusrahvaid allutada ja ristida. Esimene haritud eesti noormees Uru peab leidma tasakaalu eestlaseks jäämise ja eurooplaseks saamise vahel. Selle käigus satub ta sündmuste keerisesse, kus temast sõltub sünnimaa tulevik. Kas eestlased on vabaduseks valmis? Miks ei sündinud vaba Eesti riiki juba 13. sajandil? Kuidas kulges Eestimaa anastamine "tegelikult"?

Filmiõhtu juhatab sisse kell 20.30 publikut kaasav arutelu. Eksperdina on kutsutud arutlema Tallinna ülikooli doktorant Olga Loitšenko, kes uurib eesti-vene kakskeelsete inimeste enesemääratlust ja identiteeti. Koos räägime, kuidas kujuneb inimese omapilt ja enesemääratlemine emakeele alusel ning millised on kohalike kahe emakeelega inimeste väljakutsed. Arutelu veavad eesti ja vene keeles kohaliku noorteklubi "YouthClubActive" noored.

Kinoplats asub õdusas Pae pargis (Pallasti 54), punase silla juures. Kuigi kinosündmuspaik on varustatud 150 istumiskohaga, paluvad korraldajad võtta võimalusel kaasa oma istumisalus, tool vms. Sajuse ilma korral tasub kasutada vihmavarjude asemel vihmakeepe, et mitte varjata kinovaatamise ajal teiste külaliste vaatevälja. Linastus on eesti keeles vene subtiitritega.

LasnaKino sündmusega saab lähemalt tutvuda Facebookis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: