LasnaKinole paneb punkti lühifilmide kogumik "Mitte keegi peale sinu"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
LasnaKino Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Täna toimub "LasnaKino" kultuurisündmuse viimane kinoseanss, mille raames näidatakse noorte filmitegijate lühifilmide kogumiku "Mitte keegi peale sinu". 

Lühifilmid näitavad kuues erinevas variatsioonis üksikinimest, tema igatsusi, valikuid ja vastutust. Kui pidu ükskord läbi saab, avastame end üksinda voodis, silmitsi oma valesti tehtud valikute, valesti elatud elu ja tühja taaraga. Aga ka kõige lootusetumas olukorras on meil võimalus tegutseda.

Lühifilmide kogumikku kuuluvad kuus lühifilmi, mida näidatakse tervikseasina: Maria Reinupi "Mai", Janno Jürgensi "Distants", Margus Paju "Kaastundeavaldus", Ivan Pavljutskovi "Ivanipäev", Kaur Koka film "Olga" ning Triin Ruumeti film "Tupsu".

Filmivaatamisele eelneb avalik arutelu filmi "Olga" režissööri Kaur Koka ja ruumipsühholoogi Grete Arro osalusel, kes vestlevad kogenud moderaatori Vladimir Svet suunamisel inimese ja linnakeskkonna omavahelistest seostest. Kuidas (linna)ruum mõjutab meie taju filmiskunsti vaadates ja tehes ning ka lihtsalt igapäevaelus.

LasnaKino korraldaja MTÜ Lasnaidee ambitsioon on kolm päeva (18.-20. aug) kestva filmisündmuse kaudu elavdada avalikku ruumi ning tutvustada Lasnamäed kui põnevat kultuurisündmuspaika. "LasnaKino" toob kokku nii kohalikud elanikud kui ka külalised ning loob läbi filmikunsti suhtlusplatvormi erineva suhtluskeele ja kultuuritaustaga inimeste vahel.

Kõik filmid on originaalkeeles eesti ja vene/inglise subtiitritega.

Viimane film linastub 20. augustil algusega kell 20.30 Pae pargis punase silla juures.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: