"Nublu" autor Jaan Rannap: olen pisut solvunud, et see noor räppar pole minuga ühendust võtnud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: SAKALA/SCANPIX

Esmaspäeval tuli uudis, et kaks kuud tagasi taotles Nublu kaubamärki turvafirma G4S Eesti, kes kommenteeris, et kuigi Nublu hittlaul "Mina ka" oli registreerimise ajal juba välja tulnud, oli idee nende Nubluga tulnud varem. "Vikerhommik" lahkas seda teemat "Nublu isa" Jaan Rannapiga, kes 70. aastate alguses Nublu-raamatu kirjutas.

Rannap kinnitas, et G4S Eesti on temalt Nublu nime kasutamiseks luba küsinud. "Teiste sõnadega öeldes, nad on ostnud kasutamisõigused. Ta lisas, et oli Nublu nime kasutamisõiguste G4S Eestile andmisega ka kohe nõus.

"Nende idee, et Nublu oleks seotud suitsu- ja vingugaasianduritega, see sobib kõigiti Nublu kuvandiga, sest Nublu on ju oma loomusest, olemusest ning tegevusest tulenevalt raamatus tuletõrje ja tulekaitse ning taolistele hädaohtudele tähelepanu juhtija."

Rannap märkis, et sellest ta küll aru ei saa, miks Eestis teeb ilma just Nublu-nimeline noor räppar. "Minu meelest see ei käi kuidagi kokku. Ma olen isegi pisut solvunud, et see noor räppar ei ole minuga üldse ühendust võtnud. Lihtsalt äkki hakkas ennast Nubluks nimetama. Võttis väikeselt koerakeselt ära tema nime."

Räppar Nublu. Autor: Siim Lõvi/ERR

Selles, et räppar populaarne on, Rannap muidugi ei kahtle. "Need muusikavoolud ju muutuvad ja mina räppi eriti muusikaks ei nimetaks. Ta seisab nagu muusika ääre peal. Minu lapsepõlves ja elus on muusika ikka tähendanud eelkõige meloodiat ja harmooniat," selgitas ta. "Ma ei olnud neid räppari lugusid üldse kuulnud. Aga nüüd, kui ma ühest uudisest kuulsin, siis vaatasin ja kuulasin ka Youtube'ist ning ega see minu vaimsustust küll ei tõstnud. Minust nende räpilugude kuulajat ei saa. Kui ma tahan muusikat kuulata, siis ma kuulan Klassikaraadiot."

Omal ajal Rannap lihtsalt mõtles selle nime välja ja suurt sünnilugu selle taga ei ole. "Aga koer oli tegelikult olemas. Kunagi ammu oli Tallinnas – seal, kus on Tallinn-Väikse jaama juurde minev tee, väljasõiduga Tondi maanteele – üks väike tuletõrjedepoo ja nende juurde tuli lihtsalt ükskord üks kodutu koer."

"Ja kuna tuletõrjujate elu on ju ootamine, millal neid vaja läheb, siis see väike koer oli nendel esialgu meelelahutuseks ja igavuse peletamiseks ning muutus väga armaks. Minule räägiti, et ta sõitis mõnikord isegi autos kaasa, kui tuli väljakutse. Siis ma lihtsalt hakkasin mõtlema sellele Nublule saatust ja elu ning see nimi kuidagi tuli iseenesest. Nime oli koerale vaja ja ma tahtsin nime, mida enne ei oleks olnud ega kusagil kuuldud. Ja Nublu oli üks selline nimi," jätkas Rannap.

Ta ütles, et viisakas oleks, et räppar Nublu temaga nüüd ikkagi ühendust võtaks. "Ega ma sinna midagi parata ei saa, et ta Nublu nime all esineb, ja sellest ma saan aru, et praegusel ajal noorte inimeste kooskonnale ta meeldib. See rõhutatud rütmilisus tema lugudes ja muhe muusikaliste fraaside pidev kordus, see paistab kuuluvat noortele tänapäeval pealemineva muusika juurde," nentis Rannap.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: