Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Ülem-Suetuki Eesti puhkpilliorkestrile Siberis kingiti uued pillid

117 aasta vanusele Ülem-Suetuki Eesti puhkpilliorkestrile Siberis kingiti uued pillid.

Esmaspäeval, 15. oktoobril esitleti Estonia kontserdisaalis uhiuut tuubat ja teisi puhkpille, mis kingitakse Ülem-Suetuki Eesti puhkpilliorkestrile Siberis. Pillid soetati eraisikute eestvedamisel osana Eesti Vabariik 100 algatusest "Igal lapsel oma pill". Tuuba anti üle Ülem-Suetuki Eesti puhkpilliorkestri tuubamängija pojale Vladimir Kensapile. 

Eesti Vabariik 100 algatuse "Igal lapsel oma pill" raames tegid Eesti tänased ja endised tuubamängijad pillimeestele ning muusikasõpradele üleskutse soetada uus tuuba 117 aasta vanusele Ülem-Suetuki Eesti puhkpilliorkestrile Siberis. 

"Eesti orkester Siberis vajab uusi pille, sest olemasolev tuuba, millel mängib Nikolai Kensap, on juba 53 aastat vana ja üsna viletsas olukorras," sõnas algatuse eestvedaja Hannes Astok.

Põhjamaade sümfooniaorkestri tuubamängija Urmas Kõivu sõnul on uus tuuba ja teised pillid väga hea kõlaga. "Selliste puhkpillide üle võib uhke olla iga maailma puhkpilliorkester," lisas Kõiv.

Eesti Vabariik 100 juhtrühma liige Tiit Pruuli rõhutas, et kaasmaalaste toetus selle erilisele orkestrile on väga oluline. "Pole just igapäevane, et Eesti orkester kaugel Siberis on rõõmsalt tegutsenud juba enam sada aastat ning loodetavasti tegutseb ka järgmise aastasaja," lisas Pruuli.

Kokku laekus enam kui viiekümnelt annetajalt 4531 eurot, mille eest soetati koostöös Eesti Vabariik 100 algatusega "Igal lapsel oma pill" lisaks tuubale kaks alti, üks tenor ja kaksteist noodipulti. Koos juba soetatud uhiuue trompetiga saab uuenduse ligi pool Ülem-Suetuki orkestri pillipargist.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: