Joonas Sildre pani Arvo Pärdi kujunemise aastad koomiksikeelde

Kolmapäeval avamispäeval toimus ka ühe ainulaadse raamatu esitlus. Nimelt on Joonas Sildrel valminud graafiline romaan "Kahe heli vahel". Koomiksikeelde pandud lugu algab Arvo Pärdi sünniga ning jutustab tema kujunemisest maailmakuulsaks heliloojaks. Romaan lõpeb 80. aastatega, kui Pärtide perekond oli sunnitud Eestist lahkuma.

Joonas Sildre ütles, et tahtis näidata just helilooja kujunemisaastaid ning minna tagasi kuulsa tintinnabuli muusika sünniloo juurde. Romaani valmimine on võtnud üle kümne aasta ning rohket algmaterjali aitasid läbi töötada ka Arvo ja Nora Pärt.

"See tekst on kokku pandud paljudest erinevatest allikatest – raamatud, filmid, intervjuud, Arvo Pärt ise kommenteeris ja lisas siia. See koomiks on hästi suur kombinatsioon [neist kõigest]," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Sildre.

"Ma arvan, et üks mõte oli seda raamatut alustades näidata Arvo Pärti inimlikkust vaatepunktist. Võib-olla paljudel on ettekujutus, et Arvo Pärt on eraklik ja kuskil kaugel ja kõrgel. Aga ta on tavaline inimene, kel on elus natuke teistsugused motivatsioonid ja eesmärgid ja ta on läbi elu nende poole järjekindlalt pürginud," lisas ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: