Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uus teater Elektrooniline Jumal ei palu etenduse ajaks telefoni välja lülitada

Iduteater Elektrooniline Jumal
Iduteater Elektrooniline Jumal

8. novembril esietendub KUMU auditooriumis digitaalsete elementidega eksperimenteeriv teatrilavastus "SAUN", kus tegijad ei palu etenduse ajaks nutitelefoni välja lülitada, vaid hoopis paluvad selle saali kaasa võtta.

"Saun" seob endas koreograafiat, visuaalkunsti, helilisi katsetusi ja publiku kaasamist kasutades selleks loodud spetsiaalset tarkvaralahendust. Barbara Lehtna lavastus on täpsete mõtete koreograafia, mis vaatleb mõtlevate inimeste arusaamu kaasaegsest  haavatavusest ja elutunnetusest digitaalse revolutsiooni keerises.

"Interneti pealetungi ja tehnoloogia teemasid on minu jaoks Eesti teatris vähe kombatud ning nende käsitlemine paelus kogu lavastuse meeskonda," ütles lavastaja Barbara Lehtna.

Vanusepiiranguks on 16 eluaastat, sest kasutatakse ettearvamatut ja anonüümset reaalajas ülekantavat sisu internetiavarustest. Alla 16-aastane laps saab etendusele vaid koos oma vanemaga või lapsevanema saatekirjaga.

Lavastuse toob vaatajate ette iduteater Elektrooniline Jumal, kelle jaoks on tegemist esimese lavastusega. "Sauna" lavastaja on Barbara Lehtna, laval saab näha Jim Ashilevit, Rene Köstrit, Kaido Torni ja Minna-Triin Kohvi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: