Imbi Paju ja Mika Keränen olid kutsutud Soome 101. aastapäeva pidulikule vastuvõtule ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Imbi Paju
Imbi Paju Autor/allikas: Daisy Lappard

6. detsembril tähistas Soome iseseisvuse 101. aastapäeva, mille pidulikule vastuvõtule presidendilossis olid kutsutud ka kirjanikud Imbi Paju ja Mika Keränen.

Lastekirjanik Mikä Keränen on Soome kodakondsusega, kuid elab Eestis ja kirjutab eesti keeles. Ta on oma loominguga sillaehitaja kahe riigi vahel just laste ja nende vanemate kaudu.

Kirjanik, filmitegija ja ajaloomälu uurija Imbi Paju teosed on ilmunud alati kõigepealt Soomes, kuid seejuures eestikeelsest käsikirjast tõlgituna. 2013. aastal sai Imbi Paju president Sauli Niinistölt oma loova tegevuse eest kirjaniku ja filmitegijana Lõvi Rüütelkonna I klassi rüütliristi.

Soome riigitelevisiooni Yle eetris andis Imbi Paju ka intervjuu, kus peeti aru, kui kaua me peame tegelema minevikuga ja milline on 100-aastane Eesti. Paju sõnul on Eestis edukalt tegeletud ka praeguse aja ja tulevikuga. "Eestist on saanud arenenud tehnoloogiaga riik," kinnitas ta ja nentis, et eestlased on väga lühikese aja jooksul pidanud elama üle nii palju reforme ja muutusi. "Nüüd vajaksid inimesed rahulikumat rütmi oma ellu, sest pidevad muutused on vaimselt raske kanda."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: