Rahvakultuuri Keskus leidis uue kodu Viljandis

{{1546519800000 | amCalendar}}

Tallinnast välja kolinud Rahvakultuuri Keskus leidis omale uue kodu Viljandis, kus on tööruumid 17 inimesele. Viljandisse sõidetakse tööle neljast maakonnast.

Pärna talu Lõõtsapoiste Ainar ja Ain Arula lõõtsamäng muutis Rahvakultuuri Keskuse uue kodu õdusaks, nii nagu tunnevad juba 2. jaanuarist selles majas ennast hästi kõik keskuse 17 töötajat, kellest seitse sõidab Viljandisse tööle neljast maakonnast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on praegu väga huvitav protsess käimas, tegeleme toetusprogrammide määrusteks kirjutamisega, avanemas on e-keskkond. See kõik on nii põnev, et ei raatsinud loobuda," ütles toetusprogrammide osakonna juhataja, Tallinnas elav Margit Salmar.

Vaimse kultuuripärandi peaspetsialist Epp Tamm hakkab aga oma kodust, Tartust Viljandisse tööle käima kolm korda nädalas. Ülejäänud aja kavatseb ta töötada kodus.
"Jah, kodukontoris. Kodus või raamatukogus. Sest mul on vaja ka kirjandusega töötada. Ega ta meeldiv ei saa olema just sellepärast et on aja- ja rahakulu. Võib-olla aga töö iseenesest ehk kompenseerib selle mulle," rääkis Tamm.

Koolitusspetsialist, elvalane Eva Kumberg märkis, et töö viib teda lisaks Viljandile ka teistesse Lõuna-Eesti kohtadesse. "Koolitus on niivõrd horisontaalne teema, et ma tegelikult ei hakka ainult Viljandis olema, vaid laiemalt ka Lõuna-Eestis mujal. Ja liikuma üle Eesti," ütles ta.

Tõrvast Rahvakultuuri Keskusesse tööle käima hakkav keskuse direktor Kalle Vister peab Rahvakultuuri Keskuse Viljandisse toomist õigeks otsuseks, sest seal tegutseb Pärimusmuusika keskus, kultuuriakadeemia ja Ugala teater, mis kõik pakuvad keskusele palju koostöövõimalusi. Vister ütles, et veel ei ole täidetud arendusjuhi ametikoht ning selles osas tuleb kuulutada välja konkurss. Teised ametikohad on tema sõnul praegu täidetud.

Augustis lõpeb Rahvakultuuri Keskuse hoovimaja renoveerimine ja seal hakatakse korraldama koolitusi.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: