Tänavune Abakhan Creative Award stipendiaat on Katrin Aasmaa

Abakhan Creative Award stipendiumi laureaat on Eesti Kunstiakadeemia moekunsti magistrant Katrin Aasmaa.

Tema kollektsioon Brat Nadežda on inspireeritud Ida-Virumaast, alates sealsetest hallitavatest seintest kuni Kuremäe kloostri altarini, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Minu jaoks on moekunst võib-olla lausa nagu tööriist, millega ma kommenteerin ühiskonda ja katsun seda tolerantsemaks paigaks muuta. Siiani on minu looming keskendunud eestlaste ja venelaste kokkutoomisele ja seda ka siis viimane kollektsioon," kommenteeris Aasmaa.

EKA disaini- ja rakenduskunsti osakonna juhataja Piret Puppart ütles, et Aarmaa on ka enne olnud päris tugev ühiskondlik raputaja ja sotsiaalsete teemade puudutaja. "Aga millest me tundsime varem natukene puudust, oli mingisuguse omanäolised siluetilahendused või vormikäsitlused, see viimane kirss tordil on nüüd sellel aastal jõudnud oma õigele kohale ," kinnitas ta.

Võidutööga saab tutvuda Eesti Kunstiakadeemias avatud näitusel, kus on väljas ka teiste nominentide looming. Sealhulgas moekunstnik Cärol Ott, kelle kollektsioon on inspireeritud Prangli saarest ning tulevane tekstiilikunstnik Ingrid Helena Pajo, kes katsetab erinevate materjalide ja tekstuuridega.

Stipendiumi annab välja kangakaupluste kett Abakhan eesmärgiga toetada ja tunnustada tulevasi andekaid moe- ja tekstiilikunstnikke.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: