Liisa Kruusmägi täitis Hobusepea galerii valged seinad värviliste maalidega

Foto: Liisa Kruusmägi

Kuni veebruari alguseni on Hobusepea galeriis avatud kunstnik Liisa Kruusmägi isiknäitus "Limonaad asfaldil". Näitusel olevad tööd jagunevad kahte olemise kategooriasse: laisa tüdruku sündroom ning pinnalaotused detailidest ja pisiobjektidest.

Tema teosed saavad alguse mustvalgetest joonistustest ning kasvavad välja julgeteks värvikombinatsioonideks, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kruusmägi maalide peategelane on tihti üksik mõtlik tütarlaps koduses keskkonnast, mis on saanud ainest kunstniku enda kodust ja talle olulistest esemetest. Teosed valmivad ühe hooga, peale tulnud loomingulist energiat täielikult ära kasutades.

Edaspidi tahaks Kruusmägi katsetada veelgi suuremate formaatidega. "Maalikunstis hakkab värv või värvide kombinatsioon niiviisi mõjuma, et seda on huvitav vaadata ja sellega tahaks rohkem mängida," sõnas kunstnik ja lisas, et praegu on tema tööde keskmes üksikud inimesed, kuid järgmises seerias tulevad äkki juba seltskonnad.

Näitus jääb Hobusepea galeriis avatuks 4. veebruarini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: