Tartus avatakse näitus "Läti mänguasjad"

"Mängime sajaga!" on pühendatud Eesti vabariigi 100. sünnipäevale. Autor/allikas: Tartu mänguasjamuuseum

Neljapäeval, 17. jaanuaril avatakse Tartu mänguasjamuuseumis näitus "Läti mänguasjad", millega tähistatakse lõunanaabrite iseseisvumise sajandat aastapäeva. Põhiline osa väljapandust pärineb Läti ajaloomuuseumi kogudest.

Sajandi jooksul on läti lapsed rõõmu tundnud erinevatest mänguasjadest, millest valitud osa on nüüd mänguasjamuuseumis väljas. Väikesel ülevaatenäitusel saab aimu nii pärast esimest maailmasõda tegutsenud Läti mänguasjatootjatest, Nõukogude Liidu ideoloogiast mänguasjamaailmas kui ka taasiseseisvumise järgsetest muutustest.

Eesti näitusekülastaja jaoks on kindlasti äratundmisrõõmu pakkuvad Straume mehaanilised mänguasjad – pannkooke küpsetav kokk ning rohupudeliga doktor Aibolit. Eksponeeritud on ka omaaegne kultusnukk Baiba, mis praeguseks on nukukogujate hulgas tõeliseks ihaldusobjektiks muutunud.

Millised on Eesti ja Läti mänguasjade erinevused või sarnasused, seda saab lähemalt uurida juba näitusel, mis jääb avatuks 20. aprillini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: