Maanteemuuseumi uut näitust hakkavad mõtestama sisepõlemismootoritest tootemipuud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jevgeni Zolotko kavand „Tootemipuud“
Jevgeni Zolotko kavand „Tootemipuud“ Autor/allikas: Maanteemuuseum

Eesti maanteemuuseumi kunstikonkurss uue näitusehalli "Masinate valitsemine" teemat avava kunstiteose tellimiseks on lõppenud. Võitjaks osutus Jevgeni Zolotko kavand "Tootemipuud".

Konkursile laekus kaheksa kavandit, mille vahel žürii valis kolm auhinnalist kohta. Projekti eesmärk oli  leida tänavu juuli lõpus avatavale näitusehallile "Masinate valitsemine" sobiv ideelahendus, mis aitaks mõista ja avada näituse kahetähenduslikku pealkirja.

Võidutööks valis žürii Jevgeni Zolotko kavandi "Tootemipuud", mille eesmärk on aidata külastajal luua tervik kolme alaekspositsiooni vahel ning olla sissejuhatajaks näitusega tutvumisel.

"Oma aja ära elanud sisepõlemismootorite kestadest luuakse kolm skulptuuri, mille funktsiooniks on illustreerida uue loodava väljapaneku kontseptsiooni – masinate ülemvõimu. Tootemipuu, mis on ülesehitatud mootoritest kehastab kerge irooniaga meie austust ja praegusel ajal ka sõltuvat seisundit nendest liikumisvabadust tagavatest mehhanismidest," avas kunstnik Jevgeni Zolotko oma kavandi ideed.

"Žüriile meeldis võidutöö puhul just see, et kavand haakub hästi teemaga, kuid jääb seejuures piisavalt ambivalentseks ning avatuks erinevatele tõlgendustele. Loodavad skulptuurid annavad ruumile enam vertikaalset mõõdet ning tootemipuud võiksid raamistada ekspositsiooni algust ja lõppu," täiendas maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner.

Võidutöö maksumuse suurus on 14 000 eurot ning teos valmib mais 2019.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: