ERR.ee video: "Noorte stuudios" esines Tartu Ülikooli sümfooniaorkester

20. märtsil esines Eesti Raadio 1. stuudios Klassikaraadio stuudiokontsertide sarjas "Noorte stuudio" Tartu Ülikooli sümfooniaorkester. Kultuuriportaal kandis kontserdi üle ja jäädvustas videos.

"Noorte stuudio" on mõtteline järg juba aastaid toimunud populaarsele koolikontsertide sarjale "Klassikaraadio tuleb külla", mille raames on Klassikaraadio innustanud noori kuulama klassikalist muusikat.

Aastatel 2012-2018 on Klassikaraadio korraldusel toimunud Eesti üldhariduskoolides ja muusikakoolides üle 70 kontserdi. 2015. aastal kutsus Klassikaraadio ise esimest korda külla muusikakoolide õpilased. Raadiomaja 9. korrusel Klassikaraadio fuajees asub kontsertklaver Estonia, mis saabus uude raadiomajja kraana abil veel remondi käigus.

Klassikaraadio klaveritoas ja otse-eetris kõlas kolme aasta jooksul nii viiuli- kui torupillimäng, esinesid duod, triod ja ansamblid. Mõtteid muusikast, pillimängust ja õpingutest ning koolielust jagasid neil kontsertidel noored muusikud, nende õpetajad ja koolijuhid mitmelt poolt Eestist.

2017. aastal avas "Noorte stuudio" uksed silmapaistvamatele Eesti noorteorkestritele ning kontserdisari kolis Klassikaraadio klaveritoast ajaloolisesse Eesti Raadio 1. stuudiosse. Stuudiokontsertidel on üles astunud Nõmme Muusikakooli Sümfooniaorkester, Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkester, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester ja Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester ning Tartu Elleri Muusikakooli Tubina saalis esines Eller Sümfoniett.

Tänavu märtsis jätkab Klassikaraadio sarjaga "Noorte stuudio" ning seekord on fookuses meie ülikoolide esindusorkestrid. Muusikapalade vahel räägivad orkestrimängust ja muusikast dirigendid, orkestrandid ja solistid.

Kontserte vahendavad Johanna Mängel ja Lisete Velt.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: