Aasta lõpuks on Eesti disainerite auhinnatud klaasmajad püsti 12 riigis Norrast Ghanani

Peegelmaja ÖÖD pälvis eelmisel aastal parima elukeskkondliku disaini auhinna Bruno. "OP+" vestles klaasmaja ühe disaineri Andreas Tiigiga, kes ütles, et ekspordivad seda tugevalt just Eestist väljapoole ning nii ongi aasta lõpuks klaasimajad juba püsti 12 riigis Norrast California ja Ghanani.

"Antud peegelmaja sündis lihtsalt puhtalt vajadusest lähtuvalt. Meie ise otsisime täpselt sellist maja, kuhu minna nädalavahetuseks linna kiirest elust eemale ja me ei leidnud päris seda, mida me otsisime. Kui ei leia, tuleb ise luua," märkis ettevõtja Andreas Tiik saatele "OP+".

Peegelmaja võimendab enda ümbrust ja Tiigi sõnul ongi see maja oma olemuselt väga isetu. "Ta ei taha ise silma paista, vaid ta enda peegeldustega toetab ümbritsevat. Täpselt nii ilus kui on see asukoht, kuhu me ta paigaldame, siis tänu sellele peegeldusele see asukoht veel ilusamaks."

Ta nõustus, et nende poole pöörduvad peegelmaja ostmiseks inimesed, kes elavad ilusates paikades. "Kui me vaatame nende päringute mustrit, et kust meile inimesed kirjutavad, siis 95+ protsenti on ikka täiesti hämmastavad kohad. Eks me ju ka tugevalt ekspordime seda väljapoole."

Tiigi sõnul on linnud-loomad jäänud ka täiesti terveks. "Meil oli üks näide, kus lähedal oli pihlakapuu ja see peegeldas seda pihlakapuud ja linnud justkui üritasid sinna peale istuda. Aga muidu ei ole probleeme olnud, kuigi tohutult palju on olnud küsimusi, kuidas nende lindudega on. Aga reaalselt probleemi ei ole olnud."

Ta märkis, et kuigi majja sisse väga palju ei mahu, on nad valinud ja toetanud just eesti disaini lahendust. Ta on ise sellises majas ka ööbinud ja rääkis ühest meeldejäävamast kogemusest. "Väga äge oli see, kui talvel oli lumetorm ja kui toas seisid, siis oli selline tunne, nagu sõidaks autoga mööda kiirteed." Tiik usub, et see on hea lahendus Eesti kliimasse, kus on palju kehva suusailma.

Aasta lõpuks on nende peegelmajad püsti 12 erinevas riigis. "Eksootilisemad kohad on Ghana hotelliarendus rannas, siis on Californias, kus on Three Rivers üks projekt, kuhu läksid aasta alguses viis esimest maja teele. Norras on täiesti off-grid lahendus, ja muidugi on palju Euroopa punkte, kus on majad juba püsti. Päringuid tuleb täiesti seinast seina. Hommikul tööle tulles ei tea, mis sind seal postkastis ees ootab: on klient, kes kirjutab Madagaskarilt, Tasmaaniast, Kanadast, kust iganes. See on äge."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: