Interpreetide liit tähistab Tõnu Kõrvitsa juubelit kontserdiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tõnu Kõrvits
Tõnu Kõrvits Autor/allikas: Harri Rospu

Neljapäeval õnnitleb Eesti Interpreetide Liit helilooja Tõnu Kõrvitsat saabuva 50. aasta juubeli puhul. Mustpeade majas toimuval kontserdil "Ma tänan Sind" teevad heliloojale kummarduse tenor Endrik Üksvärav ja pianist Peep Lassmann, kelle esituses kõlab valik Kõrvitsa soololaule ja klaveripalu.

Tõnu Kõrvits on üks viljakamaid heliloojaid eesti nüüdismuusikamaastikul, kelle looming hõlmab kõiki traditsioonilisi muusikažanre alates orkestriteostest, instrumentaalansamblitest ja teostest soolopillidele ning lõpetades koorimuusika, soololaulude ja ooperitega. Samuti on Kõrvits tunnustatud arranžeerija ning filmimuusika autor, muu hulgas on ta kirjutanud muusika hiljuti parimaks mängufilmiks tituleeritud filmile "Seltsimees laps" ning seoses sellega pälvinud ka parima helilooja tiitli.

"Sel kontserdil esitavad minu kaks head kaaslast muusikas klaveripalasid ja laule," iseloomustab kontserdikava Tõnu Kõrvits. "Mõned laulud on väga vanad - see saab olema tore taaskohtumine ühe (pisut) noorema iseendaga."

Laulja Endrik Üksvärava sõnul annab kontsert hea ülevaate Tõnu Kõrvitsa soololauludest ning klaverimuusikast. "Kontserdil kõlavad näiteks 1996. aastal kirjutatud "Kolm psalmi" aga ka väga põhjamaistele tekstidele loodud "Kolm laulu Ernst Enno sõnadele"," toob Üksvärav näiteid. Kontserdi nimilugu variatsioonid teemale "Ma tänan Sind" on loodud 2008. aastal pianisti ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tollase rektori Peep Lassmanni 60. sünnipäevaks.

Duo Endrik Üksvärav ja Peep Lassmann on varasemalt üles astunud Suurbritannia kultushelilooja Roxanna Panufniku loomingu esitamisel ning tänavu veebruaris eesti muusika kavaga toimunud kontsertidel Floridas, Washingtonis ja New Yorgis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: