X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Galerii. Kunstihoones avanes Eesti Kunstnike liidu aastanäitus

Kunstihoones avanes Eesti Kunstnike liidu traditsiooniline kevadnäitus, millel osalemiseks avaldas sel aastal soovi 263 kunstnikku, kellest zürii valis välja 115 autori tööd.

Kevadnäitus hõlmab kõiki meie aktiivseid kunstnike põlvkondi alates tunnustatud tippudest, elavatest klassikutest kuni uute tulijateni. Teist aastat osalevad näitusel ka kunstigaleriid.

"Mõned kunstnikud, kes on olnud väga peened, tuntud või elitaarsed, kes ei ole osalenud sihilikult, aga nad saavad vanemaks, tahavad ennast mõõta. Näiteks Kris Lemsalu on seekord nii Veneetsias kui ka kevadnäitusel oma kausiga. Väga huvitav töö ja ma arvan et Krisi kausid on tema loomingus täiesti märgilised," sõnas žürii liige Tamara Luuk "Aktuaalsele kaamerale".

Ehkki kevadnäitus pole ametlik eesti kunsti ülevaatenäitus, annab see hea pildi eesti kunstimaastiku mitmekesisusest.

"Steve Vanoni üllatab, teda me väga tihti ei näe. Ta on mees, kes on pärit Kaliforniast, aga elab siin alternatiivset kunstnikuelu, mängib saksofoni ja poseerib reklaamile," lisas Luuk. "Erika Tammpere on pime tekstiilikunstnik, ta peab katsuma, puudutama ja tundma teisiti kui silmadega."

Lisaks Kunstihoonele täidab kevadnäitus Kunstihoone galerii ja Tallinna Linnagalerii. Publik saab ka tänavu valida välja oma lemmiku, enim hääli saanud autor pälvib metseenide poolt välja pandud 5000-eurose auhinna, kõigi hääletanute vahel loositakse välja 500-eurone NOAR-i kunstikeskkonna kinkekaart.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: