Galerii: Juhan Kuusi dokfoto keskuses avati Robert Doisneau retrospektiiv "Pariisi lood"

Prantsuse Instituut ja Juhan Kuusi Dokfoto Keskus (Telliskivi 60a/5, Tallinn) tõid Eesti publikuni Robert Doisneau 80 tööst koosneva retrospektiivi, mis annab ülevaate fotograafi loomingu paremikust, nende hulgas jäädvustused Pariisi sõjajärgsest argielust, kuulsustest, lapsepõlvest ja muudest kordumatutest hetkedest.

Robert Doisneau (1912–1994) on prantsuse fotograaf, kes on eelkõige tuntud oma 35 mm Leica kaameraga tehtud mustvalgete portreede ja igapäevaelu poeetiliste, humoorikate ning teravmeelsete kaadrite poolest, mis on jäädvustatud justkui erilise pingutuseta ning möödaminnes, mistõttu on teda nimetatud ka kaasaegse dokumentaal- ja tänavafotograafia pioneeriks.

Robert Doisneau saavutas oma pika karjääri jooksul palju. Sajad näitused, auhinnad, raamatud, kollektsioonääride hanked ning oksjonite edu saatsid teda juba eluajal. Ehk kõige olulisem tunnustus oli aga Prantsuse tähtsaima fotoauhinna Grand Prix National de la Photographie pälvimine 1981. aastal ja Briti Kuningliku Fotograafiaühingu auliikmeks nimetamine 1991. aastal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: