Endla teatris esietendub Promfesti raames ooper "Romeo või Julia"

Ooper
Ooper "Romeo või Julia". Autor/allikas: Ants Liigus

Pühapäeval, 19. mail kell 16 esietendub Endla Teatris Vincenzo Bellini ooper "I Capuleti e i Montecchi", mis Promfesti raames jõuab lavale nime all "Romeo või Julia". "Romeo või Julia" etendub festivalil ka 21. mail algusega kell 19.

Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Promfesti kunstiline juht Erki Pehk, ooperilavastajana debüteerib Katrin Tegova, lavastuse kunstnik on Madis Nurms, koreograaf on Dainius Bervingis Leedust ning valguskunstnik on Margus Vaigur.

Peaosades on Klaudia Taevi nimelise konkursi võitja Abigail Levis (Ameerika Ühendriigid) ning konkursi finalistid Margarita Levtšuk (Valgevene) ja Juri Rostotski (Venemaa) ning Andrius Apšega ja Liudas Mikalauskas Kaunase riiklikust muusikateatrist. Kaastegevad Kaunase riikliku muusikateatri orkester ja koor.

Lavastus valmib koostöös Kaunase riikliku muusikateatri ning Endla Teatriga.

VIII Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival PromFest toimub 19.-26.mai 2019.

Festivali programmist leiab lisaks Bellini "Romeo või Julia" uuslavastusele ning konkursiprogrammile ka muud. Taas jõuavad Pärnu publiku ette PromFesti kaks varasemat  lavastust – Rimski-Korsakovi "Tsaari mõrsja" (2013) ja Verdi "Aida" (2015). Mõlemad lavastused annavad Endla Teatris festivali publiku ees oma lavalt lahkumise etenduse.

Traditsiooniliselt toimub Pärnu kontserdimajas Klaudia Taevi nimeline konkursi finaalkontsert, millele eelneb kohtumine Metropolitan Opera tähtmetso Dolora Zajickuga Villas Ammende. Dolora Zajick on XI Klaudia Taevi nimelise rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi žürii esinaine, kes annab Pärnus ka kolmepäevase meistriklassi lauljatele ja laulupedagoogidele.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: