Nõo kiriku juurest leiti 13. sajandist pärinevaid ja hilisemaid münte

Nõo kiriku juurest leiti 13. sajandist ja hilisemast ajast pärinevaid münte.
Nõo kiriku juurest leiti 13. sajandist ja hilisemast ajast pärinevaid münte. Autor/allikas: Nõo vald

Nõo Püha Laurentsiuse kiriku juurde rajatava tee ehituse kaevetööde käigus tuli pinnasest välja 13. sajandist ja hilisemast ajast pärinevaid münte.

Arheoloogilistel kaevetöödel osalevad Tartu Ülikooli arheoloogiaosakonna inimesed, kes on praeguseks leidnud umbes 130 münti, mis pärinevad erinevatest sajanditest.

"Oleme leidnud lisaks müntidele ka mõned sõlekesed, sõrmused ja söömisest maha jäänud potikilde, looma- ning kalaluid," märkis Tartu Ülikooli arheoloogiakabineti juhataja Heiki Valk.

Nõo kiriku juurest leiti 13. sajandist ja hilisemast ajast pärinevaid münte.

"Kiriku ümbrus oli omal ajal kihelkonna keskus ja ajaloost on säilinud, et Rootsi ajal kogunes rahvas kiriku juurde lauritsapäeva tähistama. Toimusid suured lauritsapäeva kirmased või kiriku laadad. Mõisapidajad saatsid siis rahvale õlut ja viina müümiseks ning Tartu kaupmehed tulid müüma oma kaupu," rääkis Valk.

Nõo kirikuaia heakorrastamise põhiprojekti raames rajatakse kirikuaeda jalgtee, kirikuaiast mööduv ja Meeri tänavat Tartu tänavaga ühendav sõidutee ning parkla.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: