Temnikova & Kasela galerii pääses esimesena Baltimaadest Art Baseli messile

Foto: Kaarel Kurismaa

Art Basel on üks maailma vanemaid kunstimesse, kuhu pääsevad vaid valitud galeriid ja autorid. Esimese Baltimaade galeriina on sel aastal messi programmi valitud Temnikova & Kasela galerii, mis esitleb Kris Lemsalu ja Kaarel Kurismaa teoseid.

Kultuuriministeeriumi kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kutse Baseli kunstimessile näitab, et galerii tööd võetakse maailmas tõsiselt ja kunstnikud, keda ta esindab, on tähtsad just nüüd ja praegu.

"See on koht, kuhu lennatakse kohale igalt poolt maailmast, sest glamuursem osa, mis meedias rohkem pildile jõuab, ongi Hollywoodi staaride kunstihuvi, mis aasta-aastalt üha kasvab. Aga justnimelt suured kunstikogujad, institutsioonid, kogude eest vastutavad komisjonid - see on see põhiline tegude tegemise koht, kus kunstiteosed omanikke vahetavad," selgitas Soomre.

Galerist Olga Temnikova rääkis, et galerii näitab messil Kris Lemsalu teost "Time after time is our time". Neljapäeva hommikul avamise ajal müüdi teos ka maha.

Temnikova ja Kasela galerii teine väljapanek on messi kuraatornäitusel Piirideta Kunst, kus on väljas 75 kunstniku looming. Eestit esindab Kaarel Kurismaa, kes eelmisel sügisel tähistas oma 80. sünnipäeva suure retrospektiivnäitusega Kumus.

"Üle väga pikkade aastate selle põlvkonna kunstnike loominguga on välja tuldud ja see on äratanud sama suurt tähelepanu kui see põlvkond nagu Kris Lemsalu, kes on välismaal õppinud, kel on otsesuhted," rääkis Soomre.

Art Baseli kunstimess on avatud pühapäevani.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: