Teatri Kodus etendub koguperelavastus "Pettson ja Findus telkimas"

Pettsonit mängiv Karol Kuntsel
Pettsonit mängiv Karol Kuntsel Autor/allikas: Teatri kodu

20. juuli õhtul esietendub Tartu mänguasjamuuseumi Teatri Kodu hoovil muusikaline koguperelavastus "Pettson ja Findus telkimas". Lavastuse ja suvesooja toob Lutsu tänava sisehoovi kohale Teatribuss.

Pettson ja Findus on juba varemgi Teatri Kodu lavalaudadel tegutsenud. Tänavusuvises loos on Pettson hakanud memuaare kirjutama ning ei leia seetõttu oma kassi Finduse jaoks kuidagi aega.

Ühe peaosalise, Pettsonit mängiva Karol Kuntseli sõnutsi on lugu samal ajal muinasjutuline ja realistlik. "Mänguplatsil tegutsevad lisaks inimestele ka kanad, kukk ja kass, kes oskavad rääkida ja laulda. Samas on see tükk nagu elu ise – vahva on vaadata, kuidas kõik segadused ja arusaamatused lahendatakse tänu sõprusele ja kokkuhoidmisele," lausus Kuntsel.

Sven Nordqvisti ülipopulaarse Pettsoni ja Finduse loo on eesti keelde tõlkinud Ülle Kiivet ja dramatiseerinud Veikko Täär. Lavastaja on Marko Mäesaar, kunstnik Marge Martin, muusikalise kujunduse on teinud Toomas Lunge ning laulusõnad kirjutanud Kati Mäesaar.

Mängivad Karol Kuntsel (Vanemuise teatrist), Katrin Kalma, Marin Mägi-Efert, Kadri Laube, Dimitra Giannakaina, Andres Vago ja Marko Mäesaar.

Etendused toimuvad 20., 23., 24., 26. ja 27. juulil kell 18.00 ning 12., 13., 14., 16., 17., 23. ja 24. augustil kell 18.00 Teatri Kodu hoovil.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: