Rookülas tähistatakse "Hukkunud Alpinisti hotelli" 40. sünnipäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1565680680000 | amCalendar}}
Hukkunud alpinisti hotell
Hukkunud alpinisti hotell

Augustis täitub 40 aastat kultusfilmi "Hukkunud Alpinisti hotell" esilinastusest. 24. augustil kell 19 toimub Anija vallas Rookülas Nõmbra karjamõisa varemete juures Valgusfestivali eriprojekt Nõmbra Valgus, kus kohtuvad muusika, film ja valguskunst ning mis on pühendatud filmi juubelile. Kohal on filmi helilooja Sven Grünberg.

Sündmuse jaoks on loonud uue pooletunnise filmimuusikatöötluse Taavi Kerikmäe ja oma nägemuse filmikaadritest seab VJ-sessioonina kokku Andres "Tencu" Tenusaar. Lavale astub Sandra Nurmsalu. Muusikud esinevad erikujulisel loodusse sulanduval laval ja pilt projitseeritakse ümmargusele ekraanile. Maastikul on quatro-helisüsteem.

Samal ajal ilmestab Nõmbra Valguse esinemispaika maastikule kujundatud müstiline rada valgustaiestest, kokku 15 valgustaiest meilt ja mujalt, autorite seas Margus Kontus, Angela Ramirez Fellowes Mehhikost, Aleksander Bachman, Jose Muñoz Kolumbiast, Iiris Müntel, Leonardo Meigas ja Peeter Laurits. Muusikalisi maastikke aitavad kujundada Maria Korepanova, Silvia Ilves ja Diederik Timmermans.

Pärast elavat esitust toimub pidulik öökino projekti "Eesti film 100" raames taastatud "Hukkunud Alpinisti hotelli" linastusega.

Kõrvemaa veerel olevad Nõmbra karjamõisa varemed asuvad kunagisel rabasaarel, kus on olnud nii Põhjasõja varjupaik kui metsavendade punkrid. Ajalooline Nõmbra karjamõis rajati 18. sajandil. Ühte oma ajastu võimsamat viinavabrikut Alaveres toormega varustanud poolmõis on ajaloost teada kultuurilembesena ja elamustele aldis. Näiteks veeti hobuvankril juba 1849. aastal Nõmbrale poriste teede kiuste tiibklaver ja peeti jahiparunite peibutuseks faasanifarmi. Igapäevaselt tegeleti mõisas siiski karja- ja viljakasvatusega.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: