Helsingi filmifestivalile jõuavad mitmed Eesti filmid

"Põrgu Jaan" Autor/allikas: Gabriela Liivamägi

19. septembril algab 32. korda toimuv Helsingi rahvusvaheline filmifestival "Armastus ja anarhia", kuhu jõuavad tänavu ka mitmed Eesti filmid. Programmi mahub nii hinnatud EV100 linateoseid, kaastootmisprojekte kui animatsiooni.

EV100 filmiprogrammi kuuluvatest linateost jõuavad Helsingi filmifestivalile Liina Triškina-Vanhatalo "Võta või jäta" ja Kaur Koka "Põrgu Jaan". Ekraanile jõuab ka Martti Helde mustvalge mängufilm "Skandinaavia vaikus".

Õudus- ja fantaasiafilmide eriprogrammi "Midnight Madness" kuulub Eesti kaastoodetud ulmefilm "Jeesus näitab teed kiirteele", mille režissöör Miguel Llansó töötab hetkel Balti filmi- ja meediakoolis õppejõuna.

Euroopa animatsioonide koondseansil "Animation Celebration!" jõuab vaatajate ette Kristjan Holmi lühifilm "Elu24", milles Einar Jernskjegg võidab lotoga.

Helsingi rahvusvaheline filmifestival loodi 1988. aastal. Soome suurima filmifestivali eesmärk on näidata filmimaailma tippe kõrvuti julgete uute tegijatega. Samuti proovivad nad näidata linateoseid, mis muidu Soome kinodesse ei jõuaks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: