ERM kutsub näitust tegema

Kuni 26. jaanuarini on ERM-i osalussaalis näitus kodalukkudest.
Kuni 26. jaanuarini on ERM-i osalussaalis näitus kodalukkudest. Autor/allikas: Arp Karm

Eesti Rahva Muuseum kutsub osalema konkursil "Oma näitus 2020", mille parimast ideest sünnib muuseumi osalussaalis näitus. Näituse valmimist toetab ERM nõu, tehniliste vahendite ja kuni 5000 euroga.

"Osalussaal on mõeldud üksnes ja ainult näitusteks, mille taga on inimesed, kes igapäevaselt muuseumitöö või näituste kureerimisega ei tegele, küll aga on neil huviala, mõni oluline teema või idee, mida nad soovivad jagada," märkis ERM-i näituste talituse produtsent Kata Maria Metsar ja lisas, et selle aasta märksõna on koostegemine, st oodatud on ideed, mis tutvustavad ühistegevuste erinevaid vorme.

Praegu on ERM-i osalussaalis näitus kodalukkudest, oma järge ootavad Tartu maraton ja Muhu sukad. Uusi ideid saab esitada ERM-i veebilehel kuni 19. aprillini 2020. Idee, millest saab näitus, selgub rahvahääletuse teel. Võitja kuulutab ERM välja 12. mail 2020 ja näitus avatakse veebruaris 2021.

Näituseideede konkurssi korraldab ERM kuuendat aastat, toimunud on üheksa oma-näitust.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: