ERM-i osalussaali näituseideede konkursi võitsid sukakudujad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Rahva Muuseum avalikustas näituseideede konkursi "Oma näitus" tänavuse võitja. Publikuhääletusel kogus kõige enam hääli näituseidee "Meie argipäeva viduse pidamise aeg", mille autorid on Anu Pink, Heli Kiverik ja Anu Kabur. Võidunäitus avatakse ERMi osalussaalis 2020. aasta mais.

"Konkursist osavõtnute ideed olid väga erinevad ja põhjalikult läbi mõeldud ning pöidlahoidjaid jagus neile kõigile – kokku andis hääle ligi 3000 inimest. Võidutöö osas aga kahtlusi polnud, võidutöö edestas järgnevat ideed paarisaja häälega," ütles ERM-i osalussaali produtsent Kata Maria Metsar.

Võidutöö "Meie argipäeva viduse pidamise aeg" räägib traditsioonilisest käsitööst ja tänapäevastest käsitöötegijatest. Muhus on peetud viduse aega, mis tähendab, et naised tulid kokku ning veetsid kududes ja jutustades hämarat aega.

Kudujate koopiaklubi, mis koosnes 70 naisest igast Eestimaa nurgast ja ka võõrsilt, võttis vastu otsuse kududa Muhu sukkadest koopiad. Selles kudumisklubis on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud tippkäsitöölisi, aga ka õpetajaid, koduperenaisi, ametnikke, raamatupidajaid, lasteaednikke ja müüjaid.

"Ma loodan väga, et suudame selle näitusega vaatajateni tuua Muhu sukkade värviküllase ilu ja anda vastuse küsimusele, mida pakub tänapäeva inimesele tegevus, mille käigus tundide kaupa silmuseid ühelt vardalt teisele kootakse. Ja mis võib juhtuda, kui ühise hobiga inimesed üle interneti koonduvad ja otsustavad viduse aega koos pidada," ütles võidutöö üks autoreist Anu Pink.

ERM-i osalussaali konkursile "Oma näitus" olid oodatud inimeste argielu ja igapäevaseid tegemisi kajastavaid näituseideed. Konkursile laekunud 15 ideest selgitati võitja välja avaliku hääletuse tulemusena.

Kõigi oma lemmikule hääle andnud inimeste vahel loositakse välja muuseumipileteid ning võitjatega võetakse ühendust.

"Oma näituse" konkurss on suunatud neile eraisikutele, kodanikuühendustele või organisatsioonidele, kes ei tegele igapäevaselt muuseumitöö või näituste kureerimisega. Võitjad saavad ERM-i osalussaalis oma idee ellu viia.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: