Konkursi "Oma näitus 2018" korraldaja: võistlustöödest on ajalooga seotud vähesed

Eesti Rahva Muuseum kutsub üles näituseideede konkursile "Oma näitus 2018" esitatud kaheksa võistlustöö seast valima oma lemmikut. Avaliku hääletuse võitjal avaneb võimalus oma näituseidee ERMi osalussaalis ellu viia.

"Muuseum selles mõttes ei vali välja, millised on parimad, vaid laseb just rahval valida," rääkis "Terevisioonile" konkursi korraldaja ja ERMi osalussaali produtsent Kata Maria Saluri.

Kui esitatud oleks näiteks 58 võistlustööd, saaks rahvas valida ka 58 võistlustöö vahel. "Eelmisel aastal oli näiteks 21 [võistlustööd] ja siis oligi valikus 21, kelle poolt sai hääletada," selgitas Saluri.

Saluri nentis, et tegelikult on isegi vähesed neist näitustest seotud ajalooga. "Muuseumina me hea meelega tutvustaks ka ajalugu, aga inimesed ise, kes näitust aitavad teha, on ise kas kunstitaustaga või siis lihtsalt hästi loomingulised inimesed. Sellel aastal on jah pigem kunstitaustaga inimeste ülekaal."

Saabunud näituseideedega saab tutvuda ja oma lemmiku poolt hääletada muuseumi kodulehel.

Hääletamine on avatud 27. juulini ning konkursi võitja kuulutatakse välja 1. augustil.

Võidunäitus avatakse tuleva aasta veebruaris. ERM pakub näituse teostamiseks pinda (130 m2) ja vajalikke tehnilisi vahendeid.

Näituseideede konkursiga soovib ERM pakkuda võimalust teha muuseumis näitust neil inimestel ja gruppidel, kellel on soov oma tegemisi ja huvisid teistele näidata ja tutvustada või kutsuda enda jaoks olulisel teemal kaasa mõtlema.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: