ERMi osalussaali näituseideede konkursi võitsid ema ja tütar ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Vormitud lugu 12" Autor/allikas: Marjaana ja Elis Vaher

Eesti Rahva Muuseum avalikustas näituseideede konkursi "Oma näitus" tänavuse võitja. Publikuhääletusel kogus kõige enam hääli näituseidee "Vormitud lugu 12", mille autoriteks on ema ja tütar Marjaana ja Elis Vaher. Võidunäitus avatakse ERMi osalussaalis 2019. aasta veebruaris.

"Konkursist osavõtnute ideed olid kõik väga erinevad ja põhjalikult läbi mõeldud ning pöidlahoidjaid jagus neile kõigile – kokku 1029 inimest. Võidutöö osas aga kahtlusi polnud, "Vormitud lugu 12" edestas teise koha tööd ligi kahekordse häältesaagiga," ütles ERMi osalussaali produtsent Kata Maria Saluri.

Võidutöö "Vormitud lugu 12" räägib sellest, kuidas võiks kanda koolivormi 1.–12. klassini. Näituse kuraatoriteks on fotograaf Marjaana Vaher koos Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis käiva tütre Elis Vaheriga.

"Meie idee on kantud soovist näidata, kuidas koolivorm või mõni vormi detail võiks olla igapäevase kooliriietuse osa nii, et esile tuleks ka kandja isikupära ja loovus. Loodame, et meie näited julgustavad ka õpilasi neid esemeid kandma. Plaanime esitada 12 näidet osaliselt fotona ja osaliselt joonistusena, mis on samuti heaks näiteks sellest, kuidas meie tütrega sama pilti erinevalt näeme ja ka edasi anname," kommenteeris näituseideed Marjaana Vaher.

ERMi osalussaali konkursile "Oma näitus" olid oodatud inimeste argielu ja igapäevaseid tegemisi kajastavaid näituseideed. Konkursile laekunud kaheksast ideest selgitati võitja välja avaliku hääletuse tulemusena.

Kõigi oma lemmikule hääle andnud inimeste vahel loositakse välja muuseumipileteid ja meeneid. Võitjatega võetakse ühendust.

Konkurss "Oma näitus" on suunatud neile eraisikutele, kodanikuühendustele või organisatsioonidele, kes ei tegele igapäevaselt muuseumitöö või näituste kureerimisega. Võitjad saavad ERMi osalussaalis oma idee ellu viia. Järgmine konkurss toimub 2019. aasta algul.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: