Eesti jazziauhindade jagamine toimub esimest korda otseülekandena

{{1587120180000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti jazziauhindade laureaadid aastal 2019. Autor/allikas: Sven Tupits

Aprill on rahvusvaheline jazz-kuu ning traditsiooniliselt ka festivali Jazzkaar toimumisaeg. Seoses eriolukorraga jagavad Eesti jazziliit ja Jazzkaar auhinnad sel aastal välja 26. aprillil, nii nagu algselt planeeritud, kuid veebiülekandena.

Eesti Jazziauhindu antakse välja 14. korda viies kategoorias: Aasta Jazzmuusik, Aasta Jazziedendaja, Aasta Jazzansambel, Noor Jazzitalent ning Aasta Jazzihelilooja.

Sündmus toimub sümboolses paigas – 2016. aastal Aasta Jazziedendaja auhinnaga pärjatud pealinna ainsas jazziklubis Philly Joe's. Õhtujuht on Sergo Vares, kes teeb võitjad teatavaks ning helistab kõigi kategooriate võitjatele virtuaalselt.

"Usun, et Eesti Jazziauhindade jagamine on oluline motivaator seni aset leidnud sündmuste keskel ja võimaldab meil välja saata ühiskonnale olulise sõnumi kultuuri edasikestvusest ning väärtustest, mida selle kaudu loome," rääkis Eesti Jazzliidu tegevjuht Ave Tölpt.

"Seetõttu otsustasime jätkata plaani meie aasta kõige olulisemate auhindade väljaandmisel ning õnnitleda vääriliselt meie laureaate ja loodetavasti seeläbi leevendada meie artistidele osakssaanud kriitilist olukorda."

Aasta Jazzmuusik pälvib auhinnaks 3500 eurot; Noore Jazzitalendi võitjat premeeritakse reisiga Euroopa suurimale jazzifestivalile North Sea Jazz; Aasta Jazzheliloojale on preemia 2000 eurot; Aasta Jazzansamblit tunnustatakse 1000 euroga ning Aasta Jazziedendaja saab auhinnaks Jura ENA8 Full Metropolitan Black espressomasina ning vabapääsme Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu kontsertidele aasta jooksul. Kõik võitjad pälvivad jazziteemalised taiesed skulptorilt Tiiu Kirsipuult.

Kõigi nominentidega saab tutvuda Jazzkaare kodulehel.

31. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 9.--15. oktoobrini 2020 üle Eesti ja 3. novembril Alexela Kontserdimajas. Sügisesse kolinud festivali Jazzkaar 2020 programm on avalik festivali kodulehel. Eesti Jazzliidu üle-eestiline 17. hooaeg alustab kontsertidega septembrist, programmiga saab tutvuda alates maist nii kodulehel kui ka sotsiaalmeedias. 

Otseülekanne Jazziklubist Philly Joe's algab kell 19.00. Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare välja antavatele Eesti Jazziauhindadele saab kaasa elada Jazzkaare Facebooki vahendusel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: