Kultuuriportaal soovitab: auhinnatud Põhja-Makedoonia dokfilm "Meemaa" ETV2-s

5. mail jõuab Keskkonnakuu raames ETV2 eetrisse Põhja-Makedoonia režissööride Ljubomir Stefanovi ja Tamara Kotevska 2019. aastal valminud dokumentaalfilm "Meemaa" ("Honeyland"), mis oli nomineeritud ka parima võõrkeelse filmi ja parima dokfilmi Oscaritele.

Ljubomir Stefanovi ja Tamara Kotevska filmis rühib mahajäetud Makedoonia külas Hatidze mööda nõlva üles, et vaadata, kuidas läheb tema kaljude vahel elavatel mesilastel, kellega tegeledes ei kasuta ta kaitsevahendeid, vaid tasast lauluüminat. Kodus on tal samuti mõned tarud ja voodihaige ema. Vahel käib ta linnas oma toodangut müümas.

Ühel päeval sätib rändav pere end naabermajja ja Hatidze vaikuse kuningriik asendub mootorimürina, seitsme lapse kilgete ja 150 lehma ammumisega. Sellest hoolimata suhtub ta uutesse naabritesse sõbralikult ja ei hoia midagi endale - ei mesindust puudutavaid saladusi ega ka oma erilist brändit. Aga peagi langetab rändpere patriarh Hussein otsuseid, mis võivad Hatidze senisele elukorraldusele igaveseks lõpu teha.

Dokumentaalfilm "Meemaa" ("Honeyland") on ETV2 eetris 5. mail kell 21.30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: